Kutse 8. oktoobri teemahommikule „Tulevik on kohal“

Avaldatud: 24. september, 2019

Tulevik on kohal. Designed by Tauno Erik

Kompetentsikeskus TSENTER koos Swedbank AS-ga korraldavad ettevõtlusnädala raames 8. oktoobril teemahommiku „Tulevik on kohal“. Räägime tehisintellektist, Eesti tööstuse olukorrast ja tulevikuväljavaadetest.

Esinejad: Indrek Seppo; Raul Kirsimäe (Swedbank); Tõnu Mertsina (Swedbank), Anneli Saaroja (Adapter), Tiit Sepp (STACC).

Kava:

10:00-11:00 Indrek Seppo. AI (tehisintellekti) puhul on põhiprobleem selles, et ettevõtted ei tea, mis on võimalik ja oskajad (kellest suurem osa täna veel tudengid) ei tea, mis on vajalik.

11:00-11:45 Raul Kirsimäe. Juttu tuleb Eesti tööstuse tänasest olukorrast ja valikutest. Swedbank viis sel aastal läbi uuringu, milles uuriti millistesse uutesse tehnoloogiatesse plaanivad ettevõtted investeerida ja milliseid tulemusi ettevõtted loodavad saavutada. Samuti uuriti, miks on vajalik investeeringute suurendamine ja kui suur mõju sellel ettevõtte tulemustele olla võib.

11:45-12:15 energiapaus

12:15-13:00 Tõnu Mertsina, Swedbank. Mis suunas liigub Eesti majandus?

13:00-13:20 Anneli Saaroja. ADAPTER on Eesti teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik, mille eesmärgiks on lihtsalt ja kiirelt viia kokku ettevõtjad ning teadlased. Näitame, kuidas ühe kontaktpunkti kaudu saab ettevõte juurdepääsu enam kui 3500 teadlase ja inseneri teadmistele ja oskustele.

13:20-14:00 Tiit Sepp STACC. Excelist tehisintellektini. Igas tootvas ettevõttes on alati palju protsesse, mille kohta kogutakse andmeid. Räägime, kuidas saab andmetabelitele lihtsa peale vaatamise abil panna arvuti andmeid ise automaatselt analüüsima ning kuidas õpetada välja lihtsaid masinõppe mudeleid, mille abil tootmist optimeerida.

Toimumise kellaaeg: 10:00-14:00

Toimumise koht: TSENTER

Üritus on tasuta, aga eelregistreerimine on vajalik

Jaga postitust:
Tsenter