10 mööblitrendi

  1. „Roheline“ mööbel

„Roheline mööbel“ on alati olnud kättesaadav, kuid viimasel ajal on see läinud eriti populaarseks. Süvenevad keskkonnaprobleemid on tõstnud ostjate nõudlust rohelise mööbli järele. Ka tootjad on üle minemas järjest enam rohelistele ressurssidele ja tootmisviisidele. 

Vaata kommentaare

  1. Väiksemate mõõtmetega mööbel

Tänapäeva väiksemates kodudes tundub suur ja raske mööbel kohatu. Väiksemale mööblile üleminek käib käsikäes eelistusega, et mööblil on vähem ornamente ning on kaasaegsem.

  1. Multifunktsionaalne mööbel

Multifunktsionaalne mööbel ei ole uus mõiste, kuid on tulnud järjest enam päevakorda seoses väikeste eluruumidega. Seega vajatakse rohkem mööblit, mis täidab mitut funktsiooni.

Vaata näiteid

  1. Tehnoloogial põhinev mööblidisain

Modernne tehnoloogia mõjutab mööblidisaini. Näiteks võib öökapile lisada väljatõmmatavad riiulid, pistikupesa ja USB pordi sülearvuti või telefoni laadimiseks.

Vaata näiteid Kagu-Eesti Puiduklastri uudistest

  1. Vintage mööbel

Vintage mööbli populaarsus on hüppeliselt kasvanud, mis on ühelt poolt seotud nostalgiaga ja teiselt poolt „rohelise“ mööbliga.

Vaata lisaks, kuidas laserskaneerimise abil saab teha olemasolevast tootest 3D mudeli ja sellest omakorda CNC abil täpse koopia valmistada.

  1. Rahvusvahelise disainiga mööbel

Moodi läheb nn maailma toomine kodudesse. See tähendab mööbli, sealhulgas ka möödunud ajastute mööbli toomist teistest piirkondadest.

Vaata näiteid

  1. Kasvav vajadus välimööbli järele

Rõdud ja terrassid on väga ihaldusväärsed ning seega välimööbli disaini ja kvaliteeti on viimasel ajal jõudsalt arendatud. Seega on olemas ka mööblit, mida saab kasutada nii väljas kui ka sees.

Vaata kommentaare

  1. Eritellimusmööbel

Vastavalt kliendi soovidele kohandatud mööbel on saavutamas järjest enam populaarsust. Seega järjest enam tootjaid on hakanud arvestama oma klientide individuaalsete vajadustega.

  1. Eriliste omadustega madratsid

Huvi eriliste voodite vastu sai alguse vesivoodist, millest alates on see valdkond kasvanud ja arenenud. Seega eriliste omadustega madratsid moodustavad olulise osa magamistoa mööbli turust.

  1. Nahkmööbel

Nahkmööbel on taas leidnud populaarsuse, sest tänapäeval on sellega võimalik katta väga erineva kujuga mööblit ning see on värviline. Samuti nahk kestab kauem kui kangas ning seda on kergem hooldada.

Tõlgitud artikkel: Top 10 Furniture Trends, A. Abbas, 2016, tõlkis Merle Tsirk http://furniture.about.com/od/buyingfurniture/tp/dec_trends.htm

Jaga postitust:
Tsenter