EAS-i kriisimeede mikro- ja väikeettevõtjatele ning FIE-dele

Avaldatud: 5. mai, 2020

Kriisimeetmete paketi eesmärk on leevendada COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhangust tulenevaid majanduslikke raskusi ning tõsta ettevõtjate võimekust kriisist kiiremini väljuda. Taotlemise avatakse peale riigiabi loa saamist mai alguses.

COVID-19 mõjude leevendamise toetus mikro- ja väikeettevõtetele ning füüsilisest isikust ettevõtjatele

Toetusmeetme rahaline maht on 10 mln eurot ning toetuse eesmärk on ühekordse tagastamatu abi andmine COVID-19 puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks, mis aitaks mikro- ja väikeettevõtjatel tagada oma jätkusuutlikkus toodete ja teenuste pakkumisel ka pärast COVID-19 pandeemia lõppemist.

Toetuse suurus on 3 000 ja 5 000 eurot ettevõtja kohta sõltuvalt ettevõtte käibe suurusest ning käibekaotusest kriisiajal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kriisitoetuse taotlemine kriisipuhangust lukustatud saarte ja Ida-Virumaa ettevõtetele toimub eraldi, kuid tingimused kõigile ettevõtetele on samad.

Väikeettevõtja kahjude osalise hüvitamise toetus

Maakondlike Arenduskeskuse ettevõtluskonsultandid annavad teile nõu toetuste taotlemise korral ning ka teistes ettevõtlust puudutavates küsimustes.

 

Vorumaa Arenduskeskuse konsultandid, kelle poole pöörduda:

Ivi Martens, 5349 7303,ivi.martens@vorumaa.ee

Aavo Hummal, 5309 1180, aavo.hummal@vorumaa.ee

Jaga postitust:
Tsenter