Eesti Mööblitootjate Liit esitles raamatut „Eesti mööbli lood“

Avaldatud: 8. detsember, 2016

Eesti Mööblitootjate Liit esitles 6. novembril raamatut „Eesti mööbli lood“, mis sisaldab näiteks liidu lühikroonikat ja sektori värskeimat statistikat.

„Tänu ühisele pingutusele valmis ka käesolev raamat, mis märgib meie liidu veerandsajandat aastapäeva. Kui kolm aastat tagasi see idee sündis, avastasime, et kirjasõnas mööblitööstus kuigivõrd ei kajastugi. Seepärast otsustasime mahutada oma esimesse kogumikku nii meie liidu lühikroonika, sektori uusima statistika, liikmete edulood, kirjutised Eesti mööblitootmise ajaloost ja disainist nii teadlaste, spetsialistide, õppejõudude vaatenurgast kui säravate tegijate isiklike meenutuste ja kogemustes kujunenud seisukohtade kaudu,“ ütleb Eesti Mööblitootjate Liidu aseesimees ja Kalla Mööbel OÜ tegevdirektor Robert Pajussaar.

Loe uudist www.toostusuudised.ee lehelt

Raamatud tellis Eesti Mööblitootjate Liit 25. juubeliks
Projektijuht: Õie Õll – Akriibia OÜ
Sisutoimetaja: Riina Lõhmus
Kujundus: Irina Tammis
Trükk: PrintBest Trükikoda.

MTÜ Eesti Mööblitootjate Liidus hetkel 47 liiget, kelle hulka kuulub 37 tootmisettevõtet, pehme-, korpus-, disainmööbli ja sisustuslahenduste projekteerimise ja tootmise valdkonnast, sealhulgas sertifitseerijad, plaaditootjad, furnituurimüüjad ning 10 haridusasutust. 2015. majandusaasta andmetel moodustab liidu liikmete aastakäive viiendiku kogu sektori käibest (~118 milj eurot).

Mööblitööstuse sektoris tegutseb 2016. aasta andmetele tuginedes üle 620 ettevõtte, mille käive oli 2015. aastal oli kokku umbes 538 miljonit eurot, millest eksport moodustas umbes 300 miljonit eurot.

Jaga postitust:
Tsenter