AS Ettevõtlik Võrumaa loomine jätkub

Avaldatud: 6. september, 2017

8. septembril 2017 toimub Väimelas, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER, AS Ettevõtliku Võrumaa jätkuseminar, mis käsitleb ettevõtlusarengut ja ettevõtluse arendamist Võrumaal.

Kui esimesel seminaril 2. juunil 2017 ühtlustati arusaamasid, mis on üldse ettevõtluse arengu võtmeteemad ja milliseid toetusmeetmeid saaks kasutada nii riigi kui omavalitsuste tasandil, siis teisel seminaril minnakse teemaga veelgi täpsemaks ja konkreetsemaks – hinnatakse, mis on fakt ja müüt Võrumaa ettevõtluses, mida me tegelikult tulevikus ettevõtluse tarbeks Võrumaal teha saame, millised on kogukondliku ettevõtlikkuse võimalused ja milline võiks olla uute omavalitsuste, ettevõtjate ja igaühe panus ettevõtlusarengusse.

TSENTRI juhi Kalev Kaarna sõnul tuleb hinnata, kuipalju uued ettevõtted Võrumaal töökohti loovad või kas Võrumaa (uute) töökohtade loomise võluvits on turism, sõjavägi, tööstus või mõni muu valdkond ning mis tüüpi ettevõtetel on tegelikult kõige suurem kasvupotentsiaal.

Seminaril hinnatakse, kas ka ettevõtjad ise saaksid probleemide lahendamisele kaasa aidata või milline see koostöö  ettevõtjate ja omavalitsuste vahel peaks olema. Kas Võrumaa vajab erilisi lahendusi, teistmoodi mõtlemist? Millistes Võrumaa ettevõtluse toetamise konkreetsetes sammudes saame kokku leppida, millele panustada?

Seminar toimub 8. septembril 2017.a kell 13.00-16.30 Väimelas, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses, TSENTER.

Seminaril osalevad Võrumaa omavalitsuste ja arendusorganisatsioonide, Eesti erakondade/valimisliitude esindajad ning Võrumaa ettevõtjad.

TSENTRI ja Võrumaa Arenguagentuuri AS Ettevõtliku Võrumaa töögrupp soovib, et nii sügiseste kohalike valimiste ajal kui ka pärast seda, igapäevatöös,  võiksid uued loodavad omavalitsused ettevõtluse arendamise teema võtta oma tegevuse  prioriteediks ja südameasjaks.

Lisainfo:

Kaido Mäesalu
Arendusjuht
Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER
Tel 511 2021.
kaido@tsenter.ee

 
Taivo Tali
Juhataja
SA Võrumaa Arenguagentuur
Tel 5855 0202
taivo@vaa.ee
 

Jaga postitust:
Tsenter