AS Ettevõtlik Võrumaa moodustamine

Avaldatud: 29. mai, 2017

2. juunil 2017 toimub TSENTRIS Võrumaa arendusorganisatsioonide ja erakondade esindajate koosolek, kus kaalutakse ettevõtluse arendamise konkreetseid võimalusi – mida saaks Võrumaal rakendada ning kuidas utsitada riiki ja omavalitsusi tegevusi ellu viima.

Ettevõtluse arendamise teema on Eestis üha kuumem ning oodatakse, et kohalikud omavalitsused võtaks selles senisest suurema rolli. Üsna segaseks on aga jäänud, kuidas kohalikult omavalitsused seda rolli tegelikult täita saaksid. Võrumaal on kogunenud erinevaid töögruppe kohaliku ettevõtluse edendamise strateegiate väljatöötamiseks. Ka Riigihalduse minister tundis hiljuti huvi, millised on konkreetsed takistused ja ettepanekud piirkondades ettevõtluse arendamisel.  Võrumaa Arenguagentuur kogus need ettepanekud Võrumaa omavalitsustest, ettevõtetest ja arendusorganisatsioonidest kokku ning saatis ministrile ühise vastuse.

TSENTRI ja Võrumaa Arenguagentuuri töögrupp leiab, et kirjast üksi on vähe, tuleb konkreetselt kaaluda neid võimalusi, mida saaks Võrumaal rakendada ning utsitada riiki ja omavalitsusi tegevusi ellu viima. Üks asi on ministri kirja edasisel käigul silma peal hoida, teine asi on kohapeal vaadata, mis ära teha tuleb. 2. juunil on arendusorganisatsioonide ja erakondade esindajad kutsutud AS Ettevõtlik Võrumaa moodustamise koosolekule. Kokkusaamise eesmärgiks on, et uued loodavad omavalitsused võtaksid ettevõtluse arendamise oma tegevuse  prioriteediks ja südameasjaks. On tähtis, et sügiseste valimiste valguses viiksid kõik Võrumaa erakondade ja valimisliitude esindajad ettevõtluse arendamise võtmevalikud, meetmed ja tegevused oma valimisprogrammidesse.

Tulisele arutelule pole ajakirjanikud kaasatud, küll on ajakirjanikud oodatud kl 16-st, et küsida, kas AS Ettevõtlik Võrumaa on võimalik ja kas poliitikud keskenduvad vastandumisele või ühise eesmärgi elluviimisele.

Vaata lisaks: Võrumaa Arenguagentuur: Võrumaa ettevõtlusarengu 50 ettepanekut Riigihalduse ministrile

 

Täpsem info ja küsimused: Kaido Mäesalu, kaido@tsenter.ee, tel 511 2021

Jaga postitust:
Tsenter