Huvi puiduvaldkonna esmatasandi juhtide koolituse vastu on suur

Avaldatud: 10. september, 2020

10. septembril alustas Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskuse TSENTER teine grupp, kes osaleb töökohapõhises arenguprogrammis puidusektori töötajatele. Programm on mõeldud eeskätt ettevõtete praegustele ja tulevastele esmatasandi juhtidele.

Projektijuhi Astrid Org´i sõnul polnud grupi komplekteerimisega raskusi: “Näha on, et sellise laiapõhjalise koolituse vastu on suur huvi. Kõige kaugem osaleja on meil Pärnu maakonnast, pooled õppijad on Tartumaalt. Grupis on nii suurettevõtete töötajaid kui ka alustavaid ettevõtjaid. Grupis on 14 inimest 11 erinevast ettevõttest ja kui keegi veel väga tahab liituda, siis võtame ühe inimese lisaks. Koolitusel osaleb väga erineva taustaga inimesi ja kindlasti on neil nii üksteisele kui ka koolitajatele midagi omaltpoolt õpetada”.

Projektijuhi sõnul on tal hea meel pakkuda sellist koolitusprogrammi, mille järele on puiduvaldkonnas reaalne vajadus. Programm töötati välja koos Kagu-Eesti Puiduklastri ettevõtjatega ja plaan on kinnitada ka vastav õppekava.

Läbi kogu õppeaasta kestev koolituste tsükkel käsitleb järgmisi teemasid: ettevõtte toimimise majanduslikud ja juriidilised aspektid, suhtlemis- ja meeskonnatöö oskuste arendamine, töö korraldamine ettevõttes, kvaliteedi hindamine ja puiduvaldkonna tehnoloogia.

Eelmisel aastal alustanud grupi lõpetamine lükkus koroona tõttu sügisesse ja praegu tegeldakse praktilise lõputööga.

Koolitusprogrammi alused on välja töötatud Erasmus+ projekti „Skilled Up“ raames, koos Läti, Leedu ja Saksamaa partnerkoolide ning ettevõtjatega. Nii Kagu-Eesti Puiduklastri liikmete hulgas läbi viidud küsitlus, kui projekti partnerite uuringud näitasid, et senisest enam vajaksid tuge koolituse näol esmatasandi juhid, kes töötavad ettevõtetes erinevate nimetuste all: meister, vahetuse vanem jms. Tehnilised võimalused ja töökorraldus on ettevõtetes erinevad, kuid ühisosaks on suhtlemine kolleegidega, klientidega jne. Suhtlemisoskused on muutunud võtmeks hea töökeskkonna loomisel ja hoidmisel. Heast töökeskkonnast ei taha töötajad lahkuda ja sinna tullakse juurde.

Projektijuht Astrid Org, astrid.org@vkhk.ee

Programmi info ja õppekava

Projekti Skilled up info

Pildid: 2. aasta grupi 1. koolituspäev ja 1. aasta grupi lõputööde valmistamine.

Tekst ja fotod: Hille Lillemägi

Jaga postitust:
Tsenter