Ideerikas kohtumine Võru linnavalitsuse ja volikogu esindajatega

Avaldatud: 7. september, 2015

4. septembril TSENTRIS toimunud kohtumisel andis tervitused ja tänusõnad toetajatele üle Võrumaa KHK direktor Tanel Linnus. Linnus tunnustas inimesi, kes sõltumata raskustest ning erakondlikust kuuluvusest on kompetentsikeskuse mõttest aru saanud ja TSENTRIT toetanud. Nüüd on TSENTRI ülesanne ennast õigustada. Linnus edastas kutse maja avamisele 9. oktoobril kell 12.

Maja ja masinapargi tutvustusretk sai teoks TSENTRI arendusjuhi Kaido Mäesalu ning tootearenduse arendusjuhi Mart Nilsoni juhatusel.

Elevust tekitanud avatud kontorist viib vana uks salapaika, kust vajadusel teisi segamata oma telefonikõnesid teha. Seinal troonib uhkelt vana piimajahutustank, mille tänane ülesanne on rõhutada ruumi omapära ja ajalugu.

TSENTRI raamatukogu on töötegemise ja kohtumiste paik ning Mäesalu sõnul koht, kus ettevõtjal on kiire internet, ligipääs erinevatele andmebaasidele ja vajadusel keelekompetents.

Teise korruse katusealusel ruumil on suur potentsiaal. See ootab unistuste täitumist ja ideid TSENTRI inimestel selleks on. Mäesalu sõnul oleks hea mõte kõik regiooni ettevõtlusega seotud organisatsioonid ühe katuse alla tuua.

TSENTRI masinapark täiendab Tanel Linnuse sõnul koolis olevaid masinaid, mitte ei kopeeri neid. Märksõnadeks on võimaluste paljusus ja masinate võimaluste maksimaalne ärakasutamine.

Mäesalu sõnul peaks tootja saama TSENTRIST kindluse, kas on mõtet investeeringut teha. Suurtel ettevõtetel on siin koht tootearenduse testideks, väikeettevõtetel võimalus kindlustada maksimaalne kvaliteet. Eesmärgiks on, et seadmete tarnijad tuleksid esmalt TSENTRISSE, kus on olemas tõestatud kompetents.

Võru Linnapea Anti Allase sõnul on oluline, et TSENTER teeks koostööd nii teiste riikide sama valdkonna organisatsioonide kui ka teiste Eesti piirkondadega. Selle valdkonna tarkused on koondunud Võrumaale. Samas loob TSENTRI asukoht eelised kohalikule ettevõtjale. Kooli lähedus annab kogemuse ja arenemisvõimaluse õppuritele.

Praegu maailmatasemel masinapark on vaatamata uute seadmete pealetulekule Mart Nilsoni sõnul ka viie aasta pärast funktsionaalne. Seadmed saavad oma võimalusi tõestada peale tootjapoolset seadistust ja TSENTRI töötajate väljaõpet.

Pildid

Jaga postitust:
Tsenter