Kagu-Eesti mööbli- ja puiduettevõtted saavad uue arenguhoova

Avaldatud: 28. märts, 2017

Aprillis käivitub ainulaadne Eesti ja Läti puidusektori ettevõtete koostööprojekt, mis keskendub disaini rakendamise juurutamisele, ekspordivõimekuse kasvatamisele ning ekspordikontaktide arendamisele. Projekti juhib puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER.

„Kagu-Eesti nutika spetsialiseerumise valdkond on puit. Ammu ei vasta tõele pikalt levima jäänud veendumus, et puidutöötlemine on midagi väga traditsioonilist, igal juhul ressursimahukat ja loodav lisandväärtuski on madal. Erinevalt paljudest teistest majandusvaldkondadest on puidu- ja mööblitootmine kasvavad valdkonnad ja üha suureneva lisandväärtusega. Nutikatel lahendustel on selles vallas meeletu potentsiaal. Käesoleva projekti eesmärk on astuda puidu ja mööbli tootmise ning töötlemise suur samm edasi: näidata selle sektori arengupotentsiaali, aidata väiksemaid kohalikke ettevõtteid eksportturgudele ja kasvatada juba eksportivate ettevõtete mahtusid,“ rääkis TSENTRi juhataja Kalev Kaarna.

Projektis osalevad peamiselt Võru maakonna ja Vidzeme regiooni puidu- ja mööbliettevõtted.

Projekt kestab 2018. aasta lõpuni, see viiakse ellu Eesti-Läti programmi toel ning projekti kogueelarve on ca 325 000 eurot.

Eesti-Läti koostööprojekti osapoolte kohtumine ja koostöölepingu allkirjastamine toimub 30. märtsil kell 11 Väimelas kompetentsikeskuses TSENTER.

Loe projekti tutvustust siit

Jaga postitust:
Tsenter