Kagu-Eestist jõuab Hiinasse uudse välimusega kontorikapp

Avaldatud: 1. aprill, 2019

Hiina president Xi Jinping on jõudnud oma Euroopa ringreisi jooksul  kahte riiki ning mõlemas allkirjastanud juba kümnetesse miljarditesse eurodesse ulatuvad tehingud. Eestisse pole Hiina president veel jõudnud, küll aga külastasid sügisel Kagu-Eestit ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskust TSENTER Hiina konsul koos abilisega ning selle visiidi tulemuseks on uus toode Hiina turule.

TSENTRI põhitegevus on puidutöötlemise ja mööblitootmise valdkonna rakendusuuringute tegemine ning teenuste pakkumine ja seetõttu arutati, milliseid võimalusi TSENTER ja Eesti mööblitööstus Hiinale pakkuda võiks. Kuna odava ja efektiivse tootmisega me Hiinaga võistelda ei suuda, siis oli arutlusel pinnaprindi kasutamine mööblile lisandväärtuse andmiseks. Tänaseks on läbirääkimised jõudnud niikaugele, et 1. aprillil allkirjastatakse TSENTRI ja Hiina kaubanduskoja vahel leping 1 000 000 kontorikapi tootmiseks. Kuna Hiina majandus areneb kiiresti, avatakse suur hulk uusi kontoreid ning president Xi Jinping on suures aus, siis arendab Võru mööblitootja Wermo välja kontorikapi, kuhu on TSENTRI pinnaprinteriga peale trükitud presidendi pilt.

Hiina kaubanduskoja esindaja Tsen Teri sõnul on kontorikapp oma erilise ja silmatorkava disainiga ehteks igale kontorile. „Me arvame, st sellist lahendust võiks meilt kopeerida ka teised suuremad riigid“, sõnas Tsen Ter.

TSENTRI masinasaali juhi R.Seppingu sõnul on kompetentsikeskuses veel teisigi puiduvaldkonda puudutavaid uuenduslikke teemasid, mis kohe praktilisse kasutusele jõuavad. „Näiteks käivad meil läbirääkimised IKEA-ga, kes soovib välja töötada marjamahladega värvitud lastemööbli sarja. See annab tööd ka kohalikule kogukonnale, sest näiteks Setomaal on väga populaarne maheda mustsõstra kasvatus. Teine uuenduslik idee, mis ootab realiseerimist, on plasmatehnoloogia kasutamine puidupinnalt vedeliku imendumise muutmiseks. Plasmatehnoloogia kasutamise vastu on huvi tundnud nii termopuidu kasutajad kui ka puidust dildode valmistajad,“ rääkis Sepping.

Kompetentsikeskus TSENTER on väga rõõmus Hiinaga suurtehingu sõlmimise üle, kuna see kindlustab püsiva sissetuleku lähimateks aastateks ning aitab rahastada puiduvaldkonna rakendusuuringuid.

 

TSENTRI 1. aprilli pressiteate edastas

Hille Lillemägi

TSENTER

Jaga postitust:
Tsenter