Käivitus arenguprogramm puidusektori töötajatele

Avaldatud: 19. september, 2019

19.09.2019 Pressiteade

19. septembril käivitus Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER arenguprogramm puidusektori töötajatele, eeskätt ettevõtete praegustele ja tulevastele esmatasandi juhtidele. Koolitusele registreerus 17 osalejat 8-st erinevast ettevõttest.

Läbi kogu õppeaasta kestev koolituste tsükkel koosneb 3-st suuremast teemade kompleksist. Esimeses osas käsitletakse puiduettevõtte toimimise majanduslikke ja juriidilisi aspekte, kuid põhirõhk läheb suhtlemisoskuste ja meeskonnatöö oskuste õppimisele. Õppeaasta teise poolde planeeritud koolitused on seotud töö korraldamise, kvaliteedi hindamise ja tehnoloogiliste teemadega.

Koolitusprogrammi alused on välja töötatud Erasmus+ projekti „Skilled Up“ raames, koos Läti, Leedu ja Saksamaa partnerkoolide ning ettevõtjatega. Nii Kagu-Eesti Puiduklastri liikmete hulgas läbi viidud küsitlus, kui projekti partnerite uuringud näitasid, et senisest enam vajaksid tuge koolituse näol esmatasandi juhid, kes töötavad ettevõtetes erinevate nimetuste all: meister, vahetuse vanem jms. Tehnilised võimalused ja töökorraldus on ettevõtetes erinevad, kuid ühisosaks on suhtlemine kolleegidega, klientidega jne. Suhtlemisoskused on muutunud võtmeks hea töökeskkonna loomisel ja hoidmisel. Heast töökeskkonnast ei taha töötajad lahkuda ja sinna tullakse juurde.

Projektijuht Astrid Org

https://tsenter.ee/projektid/erasmus-skilled-up/

Jaga postitust:
Tsenter