Kandideeri mentorlusprogrammi ExportExpress kuni 18. märtsini.

Avaldatud: 15. märts, 2018

Mentorlusprogrammi Export Express eesmärgiks on koondada Eesti ja Läti ettevõtted, kellel on olemas äge toode ja tahe kasvada, kuid puudub ekspordi kogemus. Programm aitab ettevõtjatel aasta jooksul välja töötada oma ekspordistrateegia kaasates kogenud eksperte ja mentoreid.

Oma valmidust alustada uute turgude vallutamist saab hinnata Export Express’i kontrollnimekirja alusel. Lae see alla ja täida ära! Juhul, kui kõik kastid ei saanud täidetud või on tunne, et saaks teha veel paremini, siis on Export Express ettevõtte strateegia täiustamiseks ja lihvimiseks ideaalne võimalus.

Programmiga liitunud ettevõtted saavad vastavalt oma vajadustele:

  • Koolitusi ja individuaalset juhendamist (coaching’ut) äriarenduse, ekspordi, turunduse ja investeeringute kaasamisega seotud küsimustes.
  • Tuge ekspordiga alustamisel – kontaktide, koostööpartnerite ja klientide leidmisel.
  • Külastada kogemuste vahetamise eesmärgil Eesti ja Läti edukalt eksportivaid ettevõtteid.
  • Võimaluse osaleda ettevõtete kontaktüritustel Euroopas eesmärgiga sõlmida esimesed eksporditehingud.

Mentorlusprogrammi kandideerimiseks täida kodulehel avaldus ning lisa ettevõtet tutvustav video. Kandideerimise tähtaeg on 18. märts 2018.

Taotlusi hakkab hindama Eesti ja Läti ekspertidest koosnev meeskond. Väljavalitud kutsutakse 5. aprilliks  Valmierasse intervjuule, kus saab veel täpsemalt oma ettevõtet ja ideed tutvustada. Intervjuud viiakse läbi kohepeal nii näost näkku kui ka Skype teel.

Intervjuude põhjal valitakse välja 24 parimat meeskonda, kes kutsutakse 17.-19. aprillini Tartusse esimesse  bootcampi (intensiivne 3 päevane treening- ja koolitustsükkel). 

Programmi eestvedaja on Baltimaade juhtiv ekspordiagentuur Gateway & Partners ning partnerid on SA Pärnumaa Arenduskeskus, Tartu Teaduspark SA, Ventspils High Tehnology Park ning Valmiera Arenguagentuur.

Programm on loodud Interreg Eesti-Läti piiriülese projekti „Brave Idea Support Programme“ (B-Idea) nr 47 Est-Lat raames.

Käesolev teade kajastab koostaja seisukohti. Programmi korraldusasutus ei vastuta, kuidas antud teavet võidakse kasutada.

Lisainfo:

Ingrid Hunt

Projektijuht

SA Tartu Teaduspark

+372 51 252 98

ingrid.hunt@teaduspark.ee

 

Mari Erm-Reining

Projektijuht

SA Pärnumaa Arenduskeskus

+372 50 682 18

mari@peak.ee

 

Koostaja:

Inta Ezermale

Projektijuht

Ventspils High Tehnology Park

+371 26 399 091

inta.ezermale@vatp.lv

 

Jaga postitust:
Tsenter