Kes on TSENTRI klient?

Avaldatud: 29. oktoober, 2020

Oktoobris täitub viis aastat ajast, mil Võrumaa kutsehariduskeskuse kompetentsikeskus TSENTER alustas ettevõtetele oma masinapargi toel teenuse osutamist.

Kes on TSENTRI klient ja millist teenust ta ostab?

TSENTRI teenuste andmebaasis on ligi 300 klienti. Viiendik klientidest on puidu- või mööblisektori ettevõtted (EMTAK koodide 16 ja 31 alusel), pooled muude sektorite ettevõtted ja ülejäänud on kohalikud omavalitsused, eraisikud, õpilasfirmad, riigiasutused, haridusasutused ning maakondliku arenduskeskused.

Paljud muude sektorite ettevõtted on siiski seotud puidu- või mööblisektori valdkonnaga. Näiteks on nende seas ettevõtted, kelle põhitegevusala on disainerite tegevus, kunstialane loometegevus, elamute ja mitteeluruumide ehitus, ärinõustamine jm juhtimisalane tegevus, metsamajandust abistavad tegevused jt.

Järjest enam leiavad meie juurde tee ka õpilasfirmad, kellel aitame arendada puiduga seotud ideid. Me ei keeldu ka eraisikute tellimustest, küll aga oleme kehtestanud reegli, et ühe tellimuse minimaalseks hinnaks on 100 eurot.

TSENTRIL on tekkinud arvestatav hulk püsikliente, kellest top 10nes on 7 Kagu-Eesti puidu- ja mööblisektori ettevõtet. Võrumaa Spordiliidule valmistame spordisarjade meeneid ning Võrumaa Arenduskeskusele ning Eesti Töötukassa eelkõige Võrumaa ja Põlvamaa osakonnale rendime ruume ürituste läbiviimiseks ning valmistame meeneid. Top 10nest jäi napilt välja ka üks Rootsi ettevõte, kes tellib meilt vineerist painutatud lampe.

Pooled TSENTRI kliendid on pärit Kagu-Eestist, st Võru-, Põlva- ja Valgamaalt. Suur osa klientidest on ka Harjumaalt ja Tartumaalt.

TSENTER on teenust osutanud üle 1000 korra. Kõige enam, st 65 % kogu teenuste summaarsest mahust oleme osutanud pinnatrüki ja laseri teenust. Järjest suurenevas trendis on erinevad tootearendusega seotud teenused.

Analüüs baseerub 2016 – 2019. aasta andmetel.

Andmed koondas Merle Tsirk, Merle@tsenter.ee

 

 

 

Jaga postitust:
Tsenter