Kolm küsimust riigihalduse ministrile Arto Aasale

Avaldatud: 14. jaanuar, 2016

13. jaanuaril külastas TSENTRIT riigihalduse minister Arto Aas. Peale ringkäiku andis minister vastused kolmele TSENTRI poolt esitatud küsimusele.

  1. Olete koolipõlves töötanud tisleri abina. Millist perspektiivi näete puiduerialade õppimisel täna? Miks peaks noor tulema õppima Võru Kutsehariduskeskusesse?

Arto Aas (AA) – Puiduvaldkond on selle piirkonna triumf, on olemas nii kogemused kui materjal ning tänapäeva tehnoloogia teeb selle noore jaoks põnevaks. Minu mälestused nõukaaegsest Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaadist on küll vanad, aga olin üks väheseid, kellel olid kõik 10 sõrme alles. (Kalevi märkus: tänapäevased masinad on tunduvalt ohutumad, näiteks pole võimalik ust avada, kui masin töötab).

  1. TSENTRi eelarve on oluliselt ERF-i poolt rahastatud. Kas ja miks on Teie arvates oluline riigi ja omavalitsuste igakülgne panus Tsentrisse (rahaline panus, koostöö)?

AA – Kui omavalitsuses on üks edukas firma, siis aitab see tõsta kogu piirkonna konkurentsivõimet. Me ei taha odavat ja primitiivset tööd teha ja ma utsitan omavalitsuste juhte mõtlema, et TSENTER aitab teha midagi, mis on konkurentsivõimeline. Kui ei külva, siis pole kahe aasta pärast midagi lõigata.

  1. Olete enamuse oma ajast elanud ja töötanud Tallinnas. Milline on Teie sõnum kagueestlastele – Miks peaks inimene jääma siia elama, töötama ja õppima, kui Tallinnas on rohkem ja paremaid võimalusi?

AA – Tallinnas on stressirohke, närviline ja kallis elu. Sõidan esimesel vabal võimalusel Tallinnast ära. Ka minu suvekodu on maal.

Jaga postitust:
Tsenter