Kuidas tootmises ringi hüppav nn pudelikael paigale saada?

Avaldatud: 2. veebruar, 2018

Kuidas tootmisjuhtimise täringuid nii veeretada, et nad sinu kasuks veereksid. Foto: Tauno Erik

Pudelikaela võimsus määrab ära kogu tootmise võimsuse. Kui tahad toodangu mahtu tõsta, pead maksimeerima pudelikaela läbilaskevõime ja panema ülejäänud tootmise tööle pudelikaela tempos. Kõige lihtsam võte tootlikkuse kasvatamiseks on tagada, et pudelikaelaks oleva töölõigu töötajad käiksid lõunal üksteise alla. Kui seadme seiskamiseks, lõunapausiks ja seadme käivitamiseks kulub nt 30-60 minutit, siis tõstaks pudelikaela tööliste üksteise all lõunal käimine 8-tunnises tööpäevas tootlikkust 6-12%.  

See teadmine ei ole ühelegi tootmisettevõtte juhile uudis. Samas on seda teadmist raske praktikas ellu viia, sest pudelikael on sõltuvalt tellimuste iseloomust ja mahust ühel nädalal ühes ja teisel nädalal teises kohas. Mida siis teha?

Õnneks on ettevõtte pudelikaelte juhtimiseks välja töötatud mitmeid lahendusi, nagu LEAN tootmisjuhtimine, 6-Sigma kvaliteedijuhtimine, piirangute juhtimine (TOC) ja võimendatud LEAN juhtimine (TLS).

Aitamaks tootmisettevõtete juhtidel saada aru, mis neil erinevatel lähenemistel vahet on ning mida erinevad töövõtted aitava saavutada, pakub TSENTER ettevõtetele simulatsioonipäeva.

4 tunni jooksul simuleeritakse 5-sammulise tootmisprotsessi puhul läbi, kuidas on võimalik ülalnimetatud lähenemiste abil tootlikkust 20-200% tõsta ning ühtlasi selgitame, kuidas erinevad lähenemised aitavad nn hüppava pudelikaela paigale kinnitada ja juhitavaks muuta.

Võta TSENTRIS ühendust Kalev Kaarnaga ja uuri lähemalt, millal saame Sinu ettevõtte töötajatega simulatsiooni läbi teha.

Vaata lisaks Kalev Kaarna artiklit TSENTRI ajalehest: “Kas sina juhid tootmist või tootmine juhib sind?”

Pildil: Kalev Kaarna: Kuidas tootmisjuhtimise täringuid nii veeretada, et nad sinu kasuks veereksid

Jaga postitust:
Tsenter