Kutse Ligna messi ühiskülastusele

Avaldatud: 7. märts, 2023

Ukselehe robotviimistlus

SA Lääne-Viru Arenduskeskus (LVAK) koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga korraldavad ühiskülastuse rahvusvahelise puidu- ja metsatööstuse messile LIGNA 2023, 16. – 19. mail 2023.

Puidu- ja metsatööstuse mess ning maailma juhtivate puidutöötlemisettevõtete, masinate ja tööriistade tarnijate ülemaailmne kokkutulek LIGNA toimub Hannoveris 15.-19. mail 2023 messikeskuse 12 hallis mitmes kategoorias: tööriistad ja seadmed metsanduse ja puidutootmise erilahendusteks ja masstootmiseks, puitpaneelid, puiduenergeetika ning tehnoloogia pinnatöötluseks, saeveskitele ja automatiseerimiseks jm. Üle aasta toimuval messil osaleb ca 1 100 eksponenti ja eeldatakse üle 75 000 professionaalset külastajat rohkem kui 100 riigist.

Mess aitab seirata turul värskeid tööstuslahendusi, genereerida arendusideid ning leida uusi kliente ja koostööpartnereid. Messikülastustel saab sõlmida kontakte ja tutvuda huvipakkuvate eksponentide messiboksides esitletavate toodete ja teenustega, kohtuda seniste koostööpartneritega ja luua uusi kontakte.

Messikülastuse parema resultaadi nimel:

 • toimub ühiskülastuse eelüritusena Saksamaa ärikeskkonda, messi ja reisikorraldust tutvustav sissejuhatav veebiseminar koostöös EASi ekspordinõunikuga Saksamaal;
 • sõlmime osalejate soovil messi eksponentidega kohtumiste eelkokkulepped ja registreerime messi seminaridele;
 • assisteerib ühiskülastust korraldav projektijuht nõudluspõhiselt eksponentidega individuaalkohtumisi;
 • külastame Saksa tööstusettevõtet ja tutvume ettevõtte tootmiskorraldusega
 • lisaväärtusena otsesuhtlus ühiskülastusel osalevate Eesti ettevõtete vahel, mille alustuseks toimub saabumispäeval ühine tutvumisõhtusöök.

 

Messi ühiskülastuse kava (võimalikud on muudatused):

Reede, 5. mai

Saksamaa ärikeskkonda, LIGNA messi ja reisikorraldust tutvustav sissejuhatav veebiseminar.

Vt ka https://www.eas.ee/eksport-saksamaale/.

Teisipäev, 16. mai

07.00                   kogunemine Tallinna lennujaamas.

09.00 – 10.00      Lend Tallinn – Riia

12:15 – 13:10     Lend Riia – Hannover

Majutumine kahestes tubades Mercure Hotel Hannover Mitte (Postkamp 10, 30159 Hannover) hommikusöögiga

Messi külastamine (ühistransport)

20:00                   Ühine õhtusöök

Kolmapäev, 17. mai

Messi külastamine (ühistransport), eelnevalt kokkulepitud ärikohtumised

Neljapäev, 18. mai

Messi külastamine (ühistransport), eelnevalt kokkulepitud ärikohtumised

Võimalik tööstusettevõtte külastus

Reede, 19. mai

check-out hotellis

Messi või tööstusettevõtte külastus

Rong Hannover – Berliin (ca 3 h)

16:40 – 19:25      Lend Berliin – Tallinn

Ühiskülastuse maksumus on 1 160 eurot/osaleja (ühest ettevõttest kahe osaleja korral teisele osalejale 1 060 eur) (käibemaksu ei lisandu)[1]. Iseseisva reisikorralduse puhul on osalustasu 370 eur võrra väiksem. Osalemist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest kuni 500 euro ulatuses osaleja kohta ja see deklareeritakse ettevõttele osutatava vähese tähtsusega riigiabina (VTA).

Hinnas sisaldub:

 • osalejate varajane messile registreerimine;
 • reisikorraldus (sh edasi-tagasi lennukipiletid (käsi- ja äraantav pagas), rongipiletid Hannover-Berliin, Hannoveri kohaliku ühistranspordi pilet ja majutus koos hommikusöögiga);
 • Saksamaa ärikeskkonda, messi ja reisikorraldust tutvustav veebiseminar (ca 2 h);
 • messikülastus kolmel päeval (sh sissepääs messikeskusesse);
 • vajadusel projektijuhi kaasabi messil kohapeal kohtumiste korraldamisel;
 • individuaalsed ärikonsultatsioonid LVAK ettevõtluskonsultandiga (turustus, eksport, ettevõtte arenduse finantseerimine, toetuste / garantiide võimalused jms)

Sõidu Tallinna lennujaama ning tagasi koju korraldab iga osaleja ise.

Teie ettevõtte kuni kahe esindaja osalemishuvist palume teada anda hiljemalt esmaspäeva, 20. märtsi 2023 varahommikuks SIIN (https://forms.gle/868LsuWr4PA9bxkKA).  Registreerumine on osalustasu arve väljasaatmise aluseks.

NB! Kuna osalejate arv on piiratud, siis huvi korral soovitame registreerumisega kiirustada! Soovijate arvu (18) täitumisel eelistame osalejate valikul valdkonna Lääne-Virumaa eksportivaid ettevõtteid, ühest ettevõttest mitme osaleja huvi korral võime paluda valida üks osaleja.

Reisikorralduse projektijuht on Eero Raun, (+372) 5068194, EeroRaun@hotmail.com

 Täpsem teave: Aarne Leisalu, Ph.D., SA Lääne-Viru Arenduskeskus juhataja, ettevõtluskonsultant, (+372) 5044102, e-post: Aarne@arenduskeskus.ee

[1] Kuna lennuliine on varasemast vähem ja messi ajaks tõstavad kõik Hannoveri hotellid hindu, on grupiga reisimine kindlasti odavam ja tõhusam üksi messi külastamisest.

Jaga postitust:
Tsenter