TSENTRI teemahommik – prototüüp ja tootearendus

Avaldatud: 17. november, 2015

Puidutöötlemise- ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER alustab üritustesarjaga „TSENTRI teemahommikud“. Esimene teemahommik toimub juba 26. novembril Väimelas kompetentsikeskuse uutes ruumides Pärna tee 1.

TSENTRI teemahommikutel otsitakse lahendusi erinevatele mööblitööstuse kitsaskohtadele, alustades tootmisest ja lõpetades tootearenduse, müügi ja turundusega. Osalema ootame tootmisettevõtete juhte, müügi- ja turundusjuhte, tootearendajaid ja tootmisjuhte. Tsentri teemahommikud on praktilised ja proaktiivselt osalejaid kaasavad.

Avaüritusel on teemadeks tootearendus ja prototüüpimine. Käsitleme konkreetset tootearenduse juhtumit ja loome mõne tunniga prototüübi. Seminari juhib Indrek Anepaio, tootearenduse viib läbi Indrek Maripuu. Esimene teemahommik kandub üle ka pealelõunasele ajale, kus lahkame Jüri Kuslapuu abil tootmiskorralduse kitsaskohti. Tootmiskorralduse ümarlauaga liitub tootmisjuhtimise tarkvara ekspert Maido Janke.

Aruteluteemade vahepeal on ekskursioon uutes kompetentsikeskuse kontori- ja tootmisruumides.

PÄEVAKAVA
9:00 Hommikukohv
9:15 Avasõnad
– päeva moderaator Indrek Anepaio
– TSENTRI arendusjuht Mart Nilson
9:30 Tootearendus
– Indrek Maripuu avab teema ja tutvustab tootearenduse juhtumit ja probleemi. Ettevalmistused prototüübi valmistamiseks
10:30 Ettevõtja lugu
11:00 Teemahommiku jooksul loodud prototüübi tutvustus
11:30 Tutvumine TSENTRI masinapargiga. Kerge eine TSENTRI poolt
13:00 Tootmiskorralduse seminar. Jüri Kuslapuu hiljutise Jaapani reisi kogemus
14:30 Kohvipaus
14:45 Tootmiskorralduse ümarlaud
15:45 Päeva lõpetamine

Täpsem info ja küsimused: Mart Nilson mart@tsenter.ee, tel 53 024 685.
Teemahommikul osalemiseks palume ennast eelnevalt registreerida SIIN. Registreerumise viimane tähtaeg on 24. november. Teemahommik on kõikidele osalejatele TASUTA.

ESINEJATE TUTVUSTUS

Indrek Maripuu peamine fookus on mõttemustrite murdmine ehk nutikus ja teistmoodi mõtlemine. Ta on 15 aasta jooksul aidanud Eesti organisatsioonidel panna kokku ka äriplaane, tasuvusanalüüse ja strateegiaid. Selle töö raames viis ta läbi sadu ajurünnakuid erinevates organisatsioonides ning teda hakkas huvitama kuidas inimene mõtleb ning kuidas on võimalik mõtlemist suunata teistest erinevale rajale ja olla seeläbi konkurentidest nutikam. Oma kogemustele ja rahvusvahelistele metoodikatele tuginedes on Indrek kokku pannud unikaalse metoodika, mis aitab treenida out-of-box mõtlemist – ta teeb selle põhjal koolitusi ja nõustab organisatsioonide arendus- ja tootearendusprojekte.

Jüri Kuslapuu on 15 aastat töötanud tootmise ala lektori ja konsultandina, keskendudes Lean meetodile tootmise juhtimisel. Jüri Kuslapuu lemmikteemadeks on inimesed, tootmine ja efektiivsus ning nende seosed. Hiljuti külastas Jüri Kuslapuu Lean tootmise sünnimaa Jaapani tootmisettevõtteid (Toyota, Yamaha, Omron jt), kus Lean meetodite rakendamisega on jõutud kõrgeima tasemeni. Käesoleval seminari jagab Jüri oma Jaapani reisi kogemusi.

Jaga postitust:
Tsenter