Kutse tulevikumööbli disaini ja tootmise töötuppa

Avaldatud: 10. september, 2018

Tuleviku mööbel eakatele. Designed by Tauno Erik

Selleks, et tõsta eakate elukvaliteeti ja arendada ning valmistada spetsiaalselt neile kohandatud mööbli prototüüpe, toimub 17. ja 18. septembril TSENTRIS disaini ja tootmise töötuba.

Vaatamata demograafilistele arengutele (peaaegu 20% Euroopa rahvastikust on 65+ aastat vanad) on eakatele mõeldud toodete, sealhulgas mööbli turg vähe arenenud. TSENTRIS toimuvas töötoas tutvustatakse projekti BaltSe@nioR jooksul eakate seas läbiviidud uuringut ja juba olemasolevaid prototüüpe. Oma kogemusi jagavad Poola, Soome ja Rootsi teadlased.

Nooremad inimesed saavad Magic Mirror´i keskkonna abil vaadata, millised nad vanana välja näevad, ja Geriatric Simulator´i abil end vanana tunda. Kõigil huvilistel on võimalus sõna sekka öelda ja saada teadmisi, kuidas toimub vajaliku toote/teenuse arendamine.

Töötuppa on oodatud kaasa lööma mööblitootjad, tudengid, kutsekoolide õpilased ja teised huvilised. Üritus on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine aadressil www.tsenter.ee.

Kompetentsikeskus TSENTER on Võrumaa Kutsehariduskeskuse struktuuriüksus. TSENTRIL on kaks rolli: aidata kaasa regionaalarengule ja tuua sektorisse läbi rakendusuuringute uusi teadmisi.

Lisainfo: Jörgen Dobris, tel 5855 7378,  jorgen@tsenter.ee

Loe täpsemalt 

Töötuba toimub projekti „INTERREG VB project BaltSe@nioR – Innovative solutions to support enterprises in the Baltic Sea“ raames.

Jaga postitust:
Tsenter