Lean Industry 4.0

Avaldatud: 24. aprill, 2020

Kuidas Lean kohtub Tööstus 4.0-ga

Juba mitmekümne aasta jooksul on ettevõtted laialdaselt kasutanud Lean tootmise mõtteviisi, et oma tegevust pidevalt täiustada. Nüüd, kui digitaalsed ja füüsilised süsteemid on ühinenud Tööstus 4.0-ks, saavad nad ka kasutada mõlemat ideekontseptsiooni, et viia operatiivne kompetents uuele tasemele.

Lean ja Tööstus 4.0 filosoofiad on suuresti üksteist täiendavad ja võivad anda tootmis- või projektijuhtidele ülevaate kõrgema tootmistõhususe saavutamisest. Paljud nimetavad seda ka kui “Lean Industry 4.0”.

Arvestades toimingute keerukust, leiavad paljud ettevõtted, et Lean meetoditest ainukesena ei piisa konkurentsisurve lahendamiseks. Õige Tööstus 4.0 tehnoloogiate kombinatsiooni juurutamisega saavad tootjad suurendada kiirust, tõhusust ja koordineerimist ning isegi hõlbustada tehase töö isejuhtimist.

Näiteks:

Tehased pole lähitulevikus enam sillutatud tootmisliinide sari. Tööstus 4.0 soodustajad, nagu näiteks integratsioon, võimaldavad tootmisjuhtidel jälgida tootmise ühendatud võrgustikke, mis on sarnased elusorganismidega. Need võivad esile manada võimalusi, kuidas tootmist paremaks muuta või pakkuda treeningmeetodeid jõudluse optimeerimiseks.

See suurenenud nähtavus mängib otseselt rolli tegevustes, mis on seotud Lean täiustamisega.

Näited sellest, kuidas tööstus 4.0 tehnoloogiad ja Lean põhimõtted kohtuvad
 
1. Kliendikesksus

Lean on alati rõhutanud esmalt kliendikeskset lähenemist ja nüüd võimaldavad digitaaltehnoloogiad tootjatel saada selgema pildi oma klientide vajadustest.

Kliendiandmete jaoks saab rakendada näiteks täpsemat andmeanalüüsi ja isegi tehisintellekti.

Kasutades tehnoloogiat, saavad kliendid esitada oma eritellimuse otse süsteemile ja robotid valmistavad selle asja vastavalt kliendi soovidele. Sel puhul ei mängi variatsioon rolli, sest arvutisüsteem suudab hetkega analüüsida töö teostatavust ja teha vajalikud ümberkorraldused.

Nii täiustab Tööstus 4.0 kliendikeskset “just-in-time” Lean filosoofiat.

2. Pidev täiustamine

Tootmisliini pideva täiustamise moodul võib mingeid parameetreid valikuliselt muuta, seda reaalajas testida ja koheselt tulemused üle vaadata. Uued tehnoloogiad, näiteks võimsad simulatsioonivahendid, võimaldavad tootjatel enne nende kasutuselevõttu või füüsilises maailmas katsetamist oma tooteid virtuaalses maailmas proovile panna. Sel moel suurendavad uued Tööstus 4.0 tehnoloogiad Lean tootmise pidevat täiustamist.

3. Integreeritud väärtusahel

Lean eesmärk on kõrvaldada väärtusahelas raiskamised alates klientide tellimustest kuni tarnimiseni. Tööstus 4.0 meetodid, nagu horisontaalne ja vertikaalne süsteemi integreerimine ning andmete analüüs, on selle eesmärgi saavutamisel hindamatud.

Teie ettevõtte IT valdkonna, masinate ning seadmete integreerimine ja ühendamine loob tervikliku ülevaate kogu väärtusahelast. See võimaldab juhtidel tuvastada protsessi mustreid ning nõrku kohti ja prioritiseerida neid ka parendusvõimaluste osas.

Randi Sepping, Randi@tsenter.ee

Allikas: https://www.sageautomation.com/blog/the-new-lean-how-lean-manufacturing-meets-industry-4.0

Kõik Lean-tootmise postitused
Jaga postitust:
Tsenter