Liisa Oviir: Puit on meie teine põlevkivi. Video (Lõunaeestlane)

Avaldatud: 20. oktoober, 2015

Puidutööstuste kutsel esmaspäeval ja teisipäeval Lõuna-Eesti puidutöötlejaid külastanud ettevõtlusminister Liisa Oviir tunnistas pärast AS Toftan saeveski külastust, et on nähtust vaimustuses.

„Kuivõrd suurelt ja vägevalt on asi ette võetud, kuidas panustatakse kohalikku kogukonda, kui palju kohalikke inimesi siit tööd saab, kui palju nad ekspordivad, kuidas nad uusi investeeringuid teevad. Mina olen praegu täiesti vaimustuses,“ rääkis Oviir pärast Toftani külastust Lõunaeestlasele antud videointervjuus.

Ettevõtlusministri kinnitusel on puidutööstus Eesti jaoks üks tähtsamaid tööstusvaldkondi, mis annab viis protsenti Eesti sisemajanduse koguproduktist ning moodustas augustis kümnendiku Eesti ekspordist.

„Eestis neid ressursse väga palju ei ole, mida me saame kasutada,“ ütles Oviir. „On põlevkivi ja puit on kindlasti sama oluline.“

Liisa Oviir külastas visiidi ajal puidutöötlejaid AS Rait, Osula Graanul OÜ, Toftan AS, UPM-Kymmene Otepää AS ning Väimela puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskust.

Vaata Liisa Oviiri videointervjuud SIIT

Arved Breidaks
Lõunaeestlane
20.10.2015

Jaga postitust:
Tsenter