Loov Eesti+ Maa toob ettevõtluse- ja tootearenduse tippkompetentsi Kagu-Eestisse

Avaldatud: 15. september, 2015

Loov Eesti+Maa  alustab septembris kohaliku ettevõtluse edendamisele suunatud programmiga, mille eesmärk on pakkuda uusi ja innovatiivseid lahendusi, et aidata ettevõtetel  oma tooteid arendada ja ekspordikäivet kasvatada. Olete oodatud osalema!

„Uued mõtted sünnivad ikka seal, kus erinevad kogemused kokku puutuvad. Seetõttu toome lisaks tavapärasele ettevõtluse ja juhtimiskompetentsile juurde ka loomeinimeste kogemusi ning teistsugust vaadet. Meie senine praktika näitab, et just nii sünnivad turgu muutvad ideed ning loomeinimeste abiga saab ka kohalikule elule hoo sisse anda,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Programm on jagatud viide etappi. Esimeses etapis peetavates innovatsioonilaborites  kogutakse ideid, kuidas oma ettevõttele või tootele uut hingamist anda, teises on TeamLabi formaadis võimalik oma meeskondadesse lisajõudu leida ning  kogenud mentorite käe all tekkinud ideid edasi arendada. Kolmandas etapis saab liituda 8 kuud kestva veebipõhise tootearendusprogrammiga PESA, kus Eesti juhtivad spetsialistid annavad juhiseid oma idee arendamiseks. Kui toode juba valmis ning plaan minna välisturule, siis saab liituda ekspordile suunatud programmiga PESA+, kus saab tuge sihtriigis elavatelt ekspordispetsialistidelt. Kogu programmi ulatuses on oluline koostöö ning võrgustamine nii kohalike kui ka sihtriikide ettevõtetega.

Enamuse programmist saab läbida kohapeal, plaanis on ka mõned väljasõidud. Võimalus on läbida kogu programm algusest lõpuni või vastavalt ettevõtte vajadustele liituda just endale sobiva etapiga.

Innovatsioonilaborid toimuvad 22.septembril  kell 10 Greete Motellis Soontagas, Puka vallas, 23. septembril  kell 10 Sänna Kultuurimõisas, 24. septembril kell 10 Mooste mõisass ja 25. septembril kell 10 Varbuse mõisas.

REGISTREERU SIIN

Programmi vältel nõustavad ettevõtjaid teiste seas  näiteks ärimudeli osas Indrek Maripuu (Loovusait), turunduse ja ekspordi osas Anu-Mall Naarits (Marketingi Instituut), tootearenduse osas Sixten Heidmets (Eesti Kunstiakadeemia), teenusedisaini osas Markko Karu ja finantsjuhtimise osas Maire Otsus.

Projektiga alustatakse Kagu-Eestis, järgmisel aastal liigutakse Järvamaale. Osa arendusprogrammist on veebipõhine ja sellega saavad liituda ettevõtted kogu Eestist.

Loov Eesti+Maa programmi partnerid on MTÜ Loov Eesti, Marketingi Instituut, Loov Maa ja  Järvamaa Arenduskeskus. Programmi kohta saab lisainfot SIIT  ja www.facebook.com/loovmaa
Loov Eesti+Maa programmi toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust:
Tsenter