Metsavenna talu ja TSENTER valmistasid pilkupüüdva juustu-tabureti

Avaldatud: 28. oktoober, 2019

Metsavenna talu juustu-taburet

Kui trehvate laadal või messil nägema Metsavenna talu juustusid, siis arvatavasti ei saa märkamatuks jääda huvitavad juustu-taburetid. Meelis Mõttus leidis TSENTRIGA koostöös võimaluse, kuidas oma tooteid paremini eksponeerida ja positiivset tähelepanu saada.

Eelmisel aastal valmisid Metsavenna Turismitalu, Tartu Kunstikooli ja TSENTRI ühistöös Metsakohina pakendid, nüüd said valmis juustumüügiks olulised alused – juustu-taburetid. Taburettide valmistamisel tegi põhitöö suvel Võrumaa KHK lõpetanud Ants-Hindrek Tiido, kes rakendas oma puidutöö- ja joonestusoskusi ning kasutas TSENTRI pinnatrükimasina ja laserlõikuri võimalusi. Meelis Mõttuse kommentaar tehtule oli selline: „Olen maailmas erinevaid taburette näinud. Aga nii ilusat pole näinud. Tulemus on parem, kui ma oleks osanud arvata.“

Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskuses TSENTER on loodud eelkõige puidu- ja mööblisektori arendamiseks, kuid keskuses on oma ägedatele ideedele realiseerimisvõimaluse leidnud ka teiste valdkondade ettevõtjad. Heaks näiteks on siin Georgi hotell, kus laudu ilmestab maitsekas pinnaprint ja uksel on põnevad ornamendid, samuti Pubi17 stiilsed 3D-pildiga lauad. Puit on populaarne ja keskkonda säästev materjal ning seda kasutavad ära paljud alustavad ettevõtted, alates lastele mõeldud asjade tegijatest kuni suurte pindade kujundajateni.

Kõiki põnevaid tootearendusi ja ideid ei saa tutvustada tellija soovil, kuid loodetavasti leiavad nad varsti tee avalikku ruumi. TSENTER kutsub kõiki ettevõtlikke inimesi, kellel on mõni puiduga seotud idee kas peas või paberil, pöörduma keskusesse, kust saab abi joonestamises, kujundamises, prototüübi valmistamises ja tootepiltide tegemises. Oodatud on ka õpilasfirmad, kellel on mõni puiduga seotud mõte – aitame valmistada prototüübi ja ei küsi raha ka esimese partii valmistamiseks.

Koostöö Metsavenna taluga jätkub. Meelis Mõttuse sõnul on turule tulemas Sangaste rukkist valmistatud puskari ja „suitsusanna pauerit“ täis Eepose juust, millele ta loodab TSENTRI abil Võrumaa ornamentidega pakendi valmistada. Praegu on arenduses vineerist kinkepakendid Raclette´i juustule. Ants peitis TSENTRI köögi külmkappi suure juustukera ja ei lubanud seda kellelgi ära süüa.

Lugu ilmus Rõuge valla lehes Mägede Hääl, okt 2019

Hille Lillemägi, hille@tsenter.ee

Fotod: Metsavenna Turismitalu

Jaga postitust:
Tsenter