Mida mõõdad, seda saad ka juhtida – GlobalReader’i lahendus tööstusettevõtetele

Avaldatud: 26. juuni, 2015

Seadmed ja masinad loovad ettevõttele väärtust vaid siis, kui need töötavad. Tootmine muutub üha automatiseeritumaks ning inimtööjõud asendatakse järjest enam keeruliste ja kallite masinatega. See seab seadmete tootlikkusele ja kasutustõhususele suuremad nõudmised.
Innustatuna sellest väljakutsest pakub eestimaine start-up ettevõte Global Reader uudset lahendust tootmisliinide jälgimiseks. Global Reader osales Swedbanki korraldatud Prototroni ideedekonkursil, kus saavutati edu – ettevõttel õnnestus jõuda nelja parima hulka ning auhinnaks saadi 5600 eurone rahasüst. Ettevõtte poolt pakutud lahendus võimaldab monitoorida seadme töökiirust, tööaega, katkestusi ja nende põhjuseid. Global Reader’i eripära seisneb selles, et tootmisliini jälgimise saab ettevõttes tööle panna ilma suurema investeeringuta. Lahenduse paigaldamine võtab aega vähem kui üks tund ning teenuse eest tuleb tasuda vaid kindlat kuutasu, mis sõltub jälgimise detailsusest ning jälgimispunktide arvust (keskmiselt 50 eurot). Kuna tegemist on pilvelahendusega, siis on tootmisinfo kättesaadav igal ajal ja igalt poolt.
Miks on vaja tootmisliinide jälgimisse panustada?
Kui nelja tunni jooksul toodetakse 400 ühikut toodet, siis 100 ühikut tunnis tundub olevat hea tulemus. Kui aga masinat mõõtma hakata, selgub enamasti, et 400 ühikut tehti ära kolme tunni jooksul. Mida siis tehti selle ülejäänud ühe tunni jooksul?
Kui masin toodab 20 minuti jooksul ühe tonni toodet, siis vähendades seisakuid päevas 20 minuti võrra, saab teha päevas ühe tonni rohkem toodet. See teeb nädalas 5 tonni enam, kuus 20 tonni enam ja aastas? Siit võib juba igaüks ise arvutada. Kindel on, et katkestuste vähendamisega saab igas kuus kokku hoida märkimisväärse hulga raha ja suurendada kasumlikkust.
GlobalReader’i klientideks on väikese ja keskmise suurusega tootmisettevõtted erinevatest tööstusharudest: toidu-, metalli-, puidu-, mööblitööstus jm, kus on oluline seadmete võimsuse maksimaalne ja efektiivne kasutus.

Rohkem infot leiate ettevõtte kodulehelt:www.globalreader.eu  

Jaga postitust:
Tsenter