Milline mööbel on moes?

Avaldatud: 21. mai, 2019

Merle Tsirk uuris, millist mööblit võiks trenditeadlik inimene oma koju või tööle ihaldada.

Milline mööbel on moes?

2019. aasta mööblitrendides ei ole võrreldes aastaga 2018 fundamentaalseid erinevusi. Trendi märksõnad on jätkuvalt elujõulisus ja mugavus, mida tugevdavad veelgi uued mööbli lahendused, värvid ja materjalid. Põhjus peitub selles, et inimeste jaoks muutuvad kodud üha olulisemaks. Eriti populaarne on hetkel skandinaavialik interjöör, kuna see peegeldab kõige enam unistuste kodu oma värvide, naturaalsete materjalide ja maitsekate dekoratsioonidega.

Lauad täidavad kodudes multifunktsionaalset rolli

Kuna järjest enam kohtutakse kodudes sõpradega, peab ka mööbel olema vastav. Seetõttu on ka toolid muutunud väga populaarseks. Söögitoad tulevad taas moodi – neli või kuus tooli suure laua ümber või siis kombinatsioon kitsast, kuid mugavast pingist. Söögilaud mängib siinkohal multifunktsionaalset rolli – sellel tehakse kodutöid, mängitakse lauamänge, vastatakse e-kirjadele, peetakse läbirääkimisi ja süüakse.

Sõltuvust tekitava lahendusega mööbel

Me kõik vajama oma kodudes lemmikkohta, kus lõõgastuda. Olgu selleks siis kamina ees, vaikses ja mugavas raamatukogus või rõdul. Siinkohal on väga sobilikud käetugedega toolid, kus ennast mugavalt tunda. Lihtne käetugedega tool, mis on kaetud sametise polstriga ja kaunistatud kullast aplikatsioonidega, on pilgupüüdja igas kaasaegselt sisustatud kodus.

Taas on kogunud populaarsust puhvetkapid. Paljud asjad saab panna peitu puhvetkappi ja elutuba näib nii palju rohkem korras. Puhvetkappide uksi saab väga stiilselt kujundada olles nii ühtlasi ka elutoa dekoratsioonielemendiks. Puhvetkappides olevad klaasist riiulid ei ole enam populaarsed. Üleüldse igasugused riiuleid kasutatakse järjest vähem, kuna raamatud ja muusika on kättesaadavad digitaalsel kujul. Seega riiulitootjad on hakanud hoopis tootma uksi ja sahtleid kappidele.

Pehmemööbel istumiseks ja puhkamiseks

Klassikalises stiilis valmistatud pehmemööbel on taas väga populaarne. Vanaema diivanikomplekt näeb jälle nagu uus, kui see on tepitud, polsterdatud ning kaetud uue kangaga. Stiilsetes kodudes on diivanid üha madalamad, kõrgemad diivanid on ainult vanematele inimestele mugavuse huvides. Sisekujundusse on tagasi tulnud ka modulaarsed diivanid, mille eeliseks on erinevate elementide kombineerimise võimalus.

Linnaelu ja minimalistlik mööbel

Kuidas mahutada ära kõik hädavajalik väikestes eluruumides? Selleks peab mööbli hästi disainima, mis kohanduks väiksemate eluruumidega. Tänapäeva kiire linnastumise juures kogub üha populaarsust multifunktsionaalne ja väikesemõõtmeline mööbel, samal ajal suuremõõtmelise mööbli pakkumine aina väheneb.

Hubane minimalism

Minimalistlik trend on tulemas taas meie kodudesse, st dekoratiivsed sisustuselemendid ei ole enam moes. Meie kodud muutuvad linnastumise tõttu üha väiksemaks ning dekoratsioonidele ei ole lihtsalt enam piisavalt ruumi.

Roosa ja julged värvid

Roosa on jätkuvalt moes. Kahvaturoosa, määrdunudroosa ja beebiroosa annavad minimalistlikule toale särtsu juurde. Tugevalt kerkivad esile ka julged värvid nagu mereväe sinine, sügavpunane, smaragdroheline, sinepikollane ja tumeoranž. Julgemaid värve peaks kombineerima rahulikema toonidega nagu näiteks helehall või valge.

Mustrid

Moes on ka julged mustrid. Lisaks lillemustritele  koguvad üha enam populaarsust igasugused geomeetrilised mustrid.

Voolujooneline mööbel

Voolujoonelise mööbli märksõnad on ümarad käepidemed, kumerdatud servad, kõverad jalad ja pehmed nurgad. Materjalidest jätkab võidukäiku samet.

Keskkonnahoid, säästlikkus ja taaskasutamine 

Keskkonnahoid, säästlikkus ja taaskasutamine on teemad, mis koguvad kaalu pea igas eluvaldkonnas, nii ka sisekujunduses. Tarbijad langetavad valikud üha enam kvaliteetsete mööbliesemete kasuks, mis näevad head välja  ka aastate pärast.

Kasutatud allikad:

 

Koostas: Merle Tsirk, merle@tsenter.ee

Pilt: Scandinavian Furniture – Modernse välimuse saanud klassikaline vitriinkapp

Jaga postitust:
Tsenter