Monitor ERP

Avaldatud: 18. november, 2020

MONITOR ERP – Juhtimistarkvara tootmisettevõtetele

 

Asutaja ja arendaja Rootsis  

MONITOR ERP SYSTEM AB

Arendaja  EESTIS ROCKSOFT OÜ
Asutatud 10.07.2008 (Rocksoft OÜ)
TÖÖTAJATE ARV 17 (seisuga 30.09.2020)
Sihtgrupp Väiksemad ja keskmise suurusega ettevõtted
MOODULID Tootmine, ost, müük, ladu, töökoha info, raamatupidamine
LISAMOODULID
  • MONITOR Electronic Invoice Management – Võimaldab elektrooniliselt juhtida kogu arvete halduse protsessi. Arvete skaneerimine, registreerimine, kooskõlastajate määramine.
  • MONITOR Mobile – Rakendus mobiiltelefonidele ja tahvelarvutitele. Võimaldab kasutada CRM funktsionaalsust ning samuti saada infot klientide, müügipakkumiste, müügitellimuste, toodete ning ettevõtte võtmenäitajate kohta.
  • MONITOR PDA (Personal Digital Assistant) – Rakendus, mis võimaldab kasutada teatud MONITORi protseduure käsiterminaliga ( Windows Mobile)
  • Customer Order Transfer – Kasutatakse juhul, kui müügiettevõte on üks ettevõte ning tootmisega tegeleb teine ettevõte. Müügiettevõtte klienditellimus konverteeritakse automaatselt tootmisettevõtte klienditellimuseks
  • Custom Reports – Kui MONITORI standardraportitest peaks jääma väheseks, siis selle mooduli abil on võimalik ise disainida ettevõtte jaoks spetsiifilisi raporteid. Oluline on teada, et lisaks Custom Reports moodulile on vaja ka SAP Crystal Reports tööriista.
  • Document Viewing Moodul võimaldab erinevaid dokumente (joonised, lepingud jne.) siduda klientide, tarnijate, toodete või tellimuste külge. Neid dokumente saab seejärel otse vaadata näiteks tellimuse juudes või trükkida joonised välja automaatselt töökäsu väljatrükkimise ajal.
  • Fixed Asset Register – Moodul on loodud põhivara detailseks haldamiseks (amortisatsiooni arvutamine, füüsilise inventari nimekirjad, inventari sildistamine jne.)
  • Product Configurator – Toote konfiguraator võimaldab mugavalt koostada baastoote erinevaid variatsioone ning nende põhjal automaatselt arvutada hinnad ning luua vajadusel tootmistellimused. Sobib ideaalselt ettevõtetele, kelle toodetel on palju erinevaid variatsioone (materjalid, mõõdud, lisatarvikud, värvid jne). Keerukate hinnapakkumiste koostamine muutub väga mugavaks ning konfiguraatori abiga saavad kõik tooted ka müügiks/ostmiseks/tootmiseks vajalikud materjalid ja tööajad külge.

Service Management – Kui lisaks toodete müügile tegeleb ettevõte ka müügijärgse garantiihoolduse, hooldusteenuste või toodete paigaldamisega, siis “Teenuste Halduse” moodul on õige tööriist Moodulit kasutatakse teenustööde planeerimiseks, salvestamiseks ja raporteerimiseks. Moodulit saab kasutada nii maja sees kui ka mobiilse kliendiga majaväliste tegevuste raporteerimiseks

  • Tool Register – Tööriistade registri moodul võimaldab pidada täpset ülevaadet käsitööriistadest (millal ostetud, kes kasutab, kui kauaks välja antud jne) ning ka suurematest tootmisseadmetest. Pidada hoolduspäevikuid ning arvestada automaatselt tööaega järgmise hoolduse tegemiseks. Tööriistade registrit pidades on mugav planeerida ka töökeskuste hooldusi, sest iga masina puhul oskab MONITOR täpselt järge pidada, millal on vaja teostada järjekordne masina hooldus või tööriista kalibreerimine
HIND Kokkuleppel, vastavalt ettevõtte vajadustele ja mahule
LISAINFO ROCKSOFT  OÜ on Oracle (Oracle Corporation), andmebaaside, haldussüsteemide  ja tehnoloogia kuldklient ehk partner Eestis
LINGID, ALLIKAD  

http://rocksoft.ee/

http://rocksoft.ee/product/monitor-erp/

https://www.monitorerp.com/

 

KOMMENTAARID JA KLIENDILOOD

OÜ Velma Mööbel (asutatud 1997) valmistab eritellimusel köögi- ja kodumööblit (sh elutoa-, lastetoa-, garderoobi- ja vannitoamööbel), büroomööblit ning pakub personaalseid lahendusi ka majutus- ja meditsiiniasutuste sisustamiseks.

Velma esindaja sõnul hakkas juhtkond tarkvara järele vaatama ja pakkujatega suhtlema mõnevõrra varem, kasutama hakati 2014. aastal. Põhjuseks asjaolu, et kõik andmed olid Exceli tabelis ja kui oli vaja kelleltki infot saada, siis pidi tema poole pöörduma. Eeldati, et kui on olemas selline tarkvara, siis kõik muutub kohe reaalajas, keegi ei pea oma töökohalt lahkuma ja saab kohe arvutist andmed kätte. Tootmisprotsess on pikk, oli see vajadus, et igal tööpositsioonil saaksid kõik neile vajaliku info kätte. Et igaüks näeks, missuguses etapis mööbel parajasti on, millised toorained on olema jne.

Välja valiti ärijuhtimise tarkvara Monitor. Peamine argument Velma esindaja sõnul oli, et see oli tol ajal eestikeelne ja oli niipalju valmis, et sai kohe tööle hakata. Päris kõike, mis vaja, Monitorilt siiski tol ajal ei saadud, selleks lõi ettevõtte enda IT- osakond juurde programmi Velma. Monitorist saab andmeid importida ja eksportida Velma rakendusse, jälgida oma süsteemiga, mis omakorda  on otseselt seotud saagide ja CNC masinatega, kust jõuab kellaajaliselt info süsteemi.

Jaga postitust:
Tsenter