TSENTER ja 77 Euroopa partnerit astuvad vastu Hiina mööbli invasioonile

Avaldatud: 8. jaanuar, 2018

Euroopa elanikkonna vananemine ei ole mingi uudis. Samuti ei ole uudis, et Aasia mööblitööstus tungib Euroopasse ja võtab siinsetelt ettevõtetelt turuosa.

Üheks Euroopa mööblitööstuse võimaluseks oma konkurentsipositsiooni parandada on luua mööblit eakatele.

Kasutades ära demograafia trende ja kaasaegseid teadmisi ergonoomikast, tervishoiust, IT-tehnoloogiast, materjalidest ja mööbli prototüüpimisest on võimalik arendada välja suure müügipotentsiaaliga mööblit eakatele.

Just selle eesmärgiga ongi TSENTER liitunud Hispaania mööbli- ja puidutehnoloogia keskuse CETEM eestveetava rahvusvahelise projektiga SHELD-ON (Indoor living space improvement: Smart Habitat for the Elderly). Projekti partnereid on koos Eestiga 32-st riigist ja projekti kestus on 5 aastat. Projekti on kaasatud mööbliarenduskeskused, IT- ja sensorsüsteemide ning tervishoiu spetsialistid.

Eesti ettevõtetel on võimalik siia kutsuda SHELD-ON projekti partnerite spetsialiste, et koos lahendada neid aspekte tootearendusest, mis Eesti ettevõtete jaoks on olulised.

Ainsaks piiranguks on, et Eestis tehtavad arendused peavad mahtuma eakatele mööbli arendamise projekti teemasse.

TSENTER kutsub üles kõiki Eesti mööblitööstuse ettevõtteid võtma meiega ühendust ja uurima, kas SHELD-ON projekti raames oleks võimalik Eestisse kutsuda ühte või teist tootearenduse spetsialisti. Lisanfot leiad http://www.cost.eu/COST_Actions/ca/CA16226

Kontaktisik: Kalev Kaarna, kalev@tsenter.ee

Kutse osalema STSM First Call CA16226

Riigid, mis on liitunud SHELD-ON projektiga:

Jaga postitust:
Tsenter