Mööblitööstuse suurimad ettevõtted

Avaldatud: 28. veebruar, 2017

Ülemaailmne mööblitööstus on väga konkurentsivõimeline globaalsete ettevõtete olemasolu tõttu. Konkurents kasvab jätkuvalt ja tootjad toovad turule uusi innovatiivseid tooteid. Konkurents mööbliturul kasvab koos erinevate uute toodete käikulaskmise, hinnasõdade, ettevõtete liitumiste ja omandamistega.

Joonis 1. Turujaotus mööblituru suurimate ettevõtete vahel (% müügitulust)

Ashley Furniture

Ashley Furniture loodi 1945. aastal ja ettevõtte peakontor asub Ameerikas Wisconsinis. Ettevõte toodab kodumööblit, elutoa pehmemööblikomplekte ja puitmööblit, sh magamistoamööblit, voodeid, pehmeid reguleeritava selja- ja jalatoega tugitoole ning muud reguleeritavat mööblit. Ettevõtte tooteportfell sisaldab järgnevat: toolid, tumbad, lauad, kirjutuslauad, aksessuaarid kodu kaunistamiseks, diivanid, voodid, TV-alused.

Ashley Furniture müüb oma toodangut läbi ettevõtte omandis olevate mööblipoekettide. Need poed on ettevõtte tütarettevõtted ning on mõeldud üksnes Ashley Furniture toodete müügiks. Lisaks on klientidel võimalik ettevõtte toodangut osta läbi veebipõhiste müügikanalite. Samuti omab ettevõte veoautosid kauba tarnimiseks kliendini.

Ashley Furniture on kolme kõige suurema mööbliettevõtte hulgas maailmas. Ettevõtte kliendide rahulolu tagavad innovaatiline turundusstrateegia, kvaliteetsed tooted ning kaasaegsed juhtimismeetodid.

Ashley Furniture´il on poed Ameerikas, Lähis-Idas ja Aasias.

IKEA

IKEA loodi 1943 aastal ja ettevõtte peakontor asub Hollandis Leidenis. Ettevõte toodab ja müüb mööblit ja kodusisustuselemente. Tooteportfelli  kuulub elutoamööbel, magamistoamööbel, vannitoamööbel, köögimööbel, vaibad ja muud tekstiilitooted. Tooteid müüakse läbi veebipõhiste müügikanalite Põhja-Ameerikas, Aasias, Austraalias ja Euroopas. 2015. aastal oli ettevõte käive 35,38 miljardit dollarit. 2015 aasta augusti seisuga oli ettevõttel 375 poodi ning 147 000 töötajat üle maailma.

Ettevõtte nõrgaks kohaks on see, et juulis 2015 kutsus IKEA tagasi 27 miljonit kummutit ja kirjutuslauda pärast kahe lapse surma (kummutid kukkusid neile peale). Sellised juhtumid kahjustavad ettevõtte mainet ning mõjutavad kliente mitte ostma nende tooteid.

Oktoobris 2015 avas ettevõte uued poed Rumeenias, mis võimaldab äritegevust Euroopas laiendada. Samuti ostis ettevõte Rumeenias kokku metsa, et saada suurem kontroll oma põhilise tooraine, puidu üle. See võimaldab IKEA´l alandada ka toormaterjali kulusid.

Steelcase

Steelcase loodi 1912. aastal ja ettevõtte peakontor asub Ameerikas Michiganis. Ettevõte on spetsialiseerunud disainile, tootmisele ja turustamisele. Ettevõte on maailma suurim büroomööbli tootja, kelle valikusse kuulub lisaks nn tavamõistes büroomööblile aina enam töö tegemist toetavaid erinevaid tehnoloogialahendusi. Selleks, et tugevdada turupositsiooni, keskendub ettevõte uute toodete väljalaskmisele. Ligi 70% ettevõtte toodangust läheb Ameerika turule.

Allikas: Global Furniture Market 2016-2020, tõlkis Merle Tsirk, TSENTER

 

Mööblitööstuse suurimad ettevõtted Eestis

Vaata mööblitööstuse statistikat TSENTRI ajalehest lk 8 – TOP3 ettevõtted käibe järgi (eraldi TOP3 ettevõtete suuruse järgi). 

EMTL-i tegevdirektori Herkki Kitsingu intervjuu TSENTRI ajalehele – “Eesti puidu- ja mööblitööstuse väljakutsed — mis on hästi ja milles on arenguruumi?” Loe intervjuud  TSENTRI ajalehele nov 2016 

Allikas: Äriregister, 2015.a andmete põhjal 

Toimetas: Hille Lillemägi, TSENTER
Foto: Delux Dreams Tallinn

Jaga postitust:
Tsenter