Peagi saab jälle puitu häkkida. Garage48 Wood häkaton tuleb teist korda.

Avaldatud: 19. september, 2018

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud ja väga edukaks kujunenud Garage48 Wood häkaton toimub taas. Seekord luuakse puidutööstuse uusi lahendusi 23.-25. novembril Cesises, Lätis.

“Garage48 Wood oli Garage48 jaoks paeluv eksperiment laiendada meie häkatonide ulatust uutesse valdkondadesse. Selle tulemuseks oli üritus, mis tõi kokku puidutööstuse helgeimad pead ja osavaimad käed, kes ühiselt lõid sõnulseletamatu maagia saepurust, imelisest energiast ja ideedest. Wood häkaton on Garage48 tiimiliikmete seas leidnud erilise koha ning oleme tõeliselt põnevil, et üritust taas korraldada,” kommenteerib Garage48 kaasasutaja ning esimese puiduhäki peamentor ja moderaator Priit Salumaa.

Garage48 Wood 2 saab toimuma Garage48, TSENTER puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse ning Vidzeme Planeerimisregiooni ühise koostööna, osana Wood & Furniture projektist Interreg Eesti-Läti programmis ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastuse ning Rahandusministeeriumi kaasrahastuse toel.

Eelmise aasta kogemus näitas, et puidutöötlemise spetsialistide ja erinevatest valdkondade tudengite kokku toomine on edukas viis innovaatiliste lahenduste sünniks. Projekti juhtpartneri TSENTER puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse esindaja ja häkatoni kaasorganiseerja Lauri Semevsky sõnul oli just seesugune esmakogemus ürituse taas korraldamise ajendiks: “Häkaton on hästi tuntud ürituse formaat tarkvara ja infotehnoloogia praktikutele ja entusiastidele. Kuni eelmise aastani polnud seda formaati puidutööstuses kasutatud. Ning selle formaadi rakendamine oli tõeliselt edukas, meelitades kohale nii valdkonna praktiseerijad, väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ning professionaalid nii Eestist kui Lätist, kes interdistsiplinaarsetes tiimides lõid põnevaid uusi lahendusi, “ sõnab Semevsky.

Disainerid, arhitektid, tislerid/tehnoloogid, insenerid/konstruktorid, puidutööstuse valdkonna tegevpraktikud Eestis ja Lätist, turundajad/äriarendajad ning motiveeritud projektijuhid on sel korral oodatud 48 tunnisele prototüüpimise maratonile Cesise Ametikoolis, Lätis.

Registreerumine on avatud ning kuni 5. novembrini saab “Varajase Woody” pileti soetada 12€-ga:

https://fienta.com/garage48-wood-2.

Lisainfo:
Kadri Kõivik (Garage48)
Garage48 Wood peakorraldaja
kadri@garage48.org

+37256698471

Jaga postitust:
Tsenter