Pinnatrükimasin

 

Pinnatrükimasin PIXART PLOT16

Töölaius 1550 x 3000 mm

Töödeldava detaili paksus 3 – 95 mm

Printimisel kasutatakse UV kõvenevaid akrüültinte

Materjalid printimiseks: puit, paber, plastik, klaas, plaatmaterjalid (MDF, HDF, vineer jne)

Masin kasutab algmaterjaline jpg- või tif-fotofaile

Vaata tutvustavat videot:

Pinnatrükimasin töötab samal põhimõttel nagu kodune tindiprinter. Masinaga saab trükkida kõikidele tahketele materjalidele – nagu puit, paber, plastik, klaas, plaatmaterjalid, kuid ei saa trükkida rullmaterjalile. Masin kasutab algmaterjalina jpg- või tif-fotofaile. „Masinale teeb asjad selgeks arvuti ja tarkvara,” selgitab masinaga igapäevasel töötav Tanel Velga. „CMYK-kombinatsioonis on neli tinti, masin tuvastab, et iga tinti peab pritsima oma koha peale teatud osa. Kasutusel on akrüültint, mis on UV-kõvenev.” 

Värvikiht on väga tugev ning selle vastupidavust katsetatakse ja jälgitakse. Pigem laguneb ära vineer kui et tint laiali läheb. Isegi lahustiga on värvi raske kätte saada.

„Kui panna töötlemata puit lihtsalt välja, siis see kaua ei kesta,” selgitab Tanel. „Puit kaetakse lakiga, et mustus ja vihm sisse ei läheks. Trükk iseenesest ei ole kaitsevahend. Tegime Võrru Georgi hotelli väliterrassile tammepuidust laudu, trükkisime sinna pildi peale, seejärel kaeti need põranda- või paadilakiga. Kuna laudadel on kasutusintensiivsus suur, kestab pilt seal sama kaua kui kattematerjal. Kui vihm sealt läbi läheb, saab puit kahjustada ja ka pilt tuleb maha. Vihm pilti maha ei pese.” Puidu enda tooni muutumisega muutub trükitud pildil värvitoon, ka läige muutub.

Tehnoloogia muutub järjest odavamaks. Kui selline printer tundus veel 10 aastat tagasi täielik ulme, siis nüüd on see reaalsus. Hinnad algavad paarikümnest tuhandest eurost. TSENTRIS olev printer on kümmekond korda kallim ja mõeldudki tootmiseks. Erinevus teistest printeritest on see, et materjal liigub n-ö ühest otsast sisse ja tuleb teisest välja. Ei liigu mitte ainult trükipea, vaid ka materjal. Masin võimaldab trükki äärest ääreni.

Kõik inimesed on oodatud TSENTRISSE oma töid trükimasinal katsetama.

Vaata tehtud töid siit

Alloleval pildil on Woodmani poolt TSENTRIS prinditud mööbel

Printimise hind arvutatakse vastavalt materjalile ja töö keerukusele. Näide: Printimine pleksiklaasile 60×40 cm:

  • 25 € (ilma materjali hinnata);
  • 40€ (sisaldab 6mm pleksiklaasi);

Alloleval pildil on pleksiklaasi prindi näidis

20160523_085259

Täiendav info TSENTRI praktilistest katsetustest lähtuvalt:

  1. Printer võimaldab printida kvaliteetselt pleksile, klaasile, puidule, MDF plaadile ja teistele materjalidele.
  2. Selgitatud on välja tingimused, kuidas näiteks punasele ja sinisele pinnale printida kujundit nii, et see oleks mõlemal pinnal ühe tooniga (värvi kogus, pinna kruntimise vajadus jne).
  3. Õhemate materjalide puhul peab UV lambi võimsus olema 20-40% ja paksemate materjalide puhul umbes 70%.
  4. Tindi viskoossuse vähenemisel saab seda vähesel määral kompenseerida tindi temperatuuri tõstmisega.
  5. Selgitatud välja UV lambi võimsused, mis on vajalikud erinevate materjalide ja materjalide paksuste korral tindi kuivamiseks, Paksemate ja tugevamate materjalide puhul (puit, metall) peab lambi võimsus olema suurem kui õhematel materjalidel (nahk, paber, kangas).
  6. UV printeriga prinditud pindade lakkimine erinevate lakkidega ei kahjusta prinditud pinda. Pildi tonaalsus muutub mõnevõrra sõltuvalt laki tüübist ja lakikihi paksusest.
  7. Oluline on prinditava pinna struktuuri kõrguste erinevus, teksti printimisel ei tohi struktuuri kõrguste erinevus olla rohkem kui 2-3 mm, näiteks puidumustri printimisel võib erinevus olla ka kuni 1 cm. 

 
Palume päringud saata aadressil tsenter@tsenter.ee

Jaga postitust:
Tsenter