KidsLikeUs – INTERREG Läänemere piirkonna projekt

Uus rahvusvaheline INTERREG Läänemere piirkonna projekt

Projekti nimi: Empowering NGOs & public institutions in helping children overcome migration traumas using creativity and favors of nature

Lühike nimetus projektile: KidsLikeUs

Periood: 01.01.2023-31.12.2025 (36 kuud)

Partnerid:

  • Poznan University of Life Sciences (PL) – juhtparnter
  • Association YogaYou (SE)
  • Satakunta University of Applied Sciences (FI)
  •  “Smarter step” public institution (LT)
  • Saue Municipality (EE)
  • Art Academy of Latvia (LV)
  • Võru County Vocational Training Center (EE)
  • Østfold University College (NO)

Eelarve:

– kogu projekti eelarve 1 649 648 €

– VKHK eelarve 150 000 €, millest omafinantseering 30 000 €

Projekti kirjeldus:

„KidsLikeUs: valitsusväliste organisatsioonide ja avalik-õiguslike asutuste mõju ja oskuste suurendamine, et aidata lastel rändetraumadest üle saada, kasutades selleks loovust ja looduse eeliseid“ ühendab esindajaid 7 Läänemere piirkonna riigist: Eesti, Soome, Läti, Leedu, Norra, Poola ja Rootsi.

Märgates sõjast räsitud Ukrainast põgenevate laste traumeerivaid kogemusi, pöörasime tähelepanu ka teiste noorte eurooplaste vaimsele tervisele. Pandeemiate ja piirangute rasked aastad on süvendanud hirme ja depressiooni laste ja noorukite seas ning suurendanud neurodiversiteedist tulenevaid väljakutseid. Kriiside ajal on kõige haavatavamad rühmad just kõige nooremad kodanikud ning eksperdid viitavad sellele, et nad võivad tunda ärevust veel kaua pärast sõja, pandeemia või muude traumaatiliste tegurite lõppu. Samas nimetatakse vastupidavust üha sagedamini tuleviku võtmekompetentsiks, seetõttu tasub igal võimalikul viisil rajada selle arendamise aluseid.

Selle multidistsiplinaarse väljakutsega toimetulemiseks teevad projekti KidsLikeUs raames kunsti-, meditsiini- ja tehnikaülikoolide, valitsusväliste organisatsioonide ja kohalike omavalitsuste esindajad koostööd. Projekti eesmärk on toetada rändekriisidest ja muudest vaimse tervise probleemidest mõjutatud lapsi, inspireerides vabatahtlikke, pedagooge, ametiasutusi ja valitsusväliseid organisatsioone looma tervitatavat ja sensoorset keskkonda, mis toob kaasa looduse, käsitleb kõiki meeli ning parandab vaimset ja füüsilist heaolu.

Projekti raames arendatakse (Superhero sensory garden) digitaalsete ja traditsiooniliste lahenduste kogum, mis võimaldab luua mobiilseid ja modulaarseid lahendusi, et lastega tegelevad vabatahtlikud, õpetajad ja hooldajad saaksid integratsiooni-, lõõgastus- ja terapeutilisi tegevusi hõlpsamini ja mugavamalt läbi viia. Need lahendused võivad aidata parandada vaimset tervist mitte ainult pagulaslastel, vaid ka igas vanuses ja rahvusest inimeste jaoks. Nende probleemide käsitlemise ja tervitatava keskkonna kujundamise julgustamise kaudu aitab projekt lastel kujundada tugevaid vaimseid hoiakuid ja tunda end väärtustatuna, sõltumata nende praegusest asukohast, rahvusest või taustast, luues lõpuks parema ja kaasavama tuleviku Euroopa Liidule ja tulevastele põlvkondadele.

Projekti kaasrahastab Euroopa Liit (European Regional Development Fund and European Neighborhood and Partnership Instrument) Interreg Läänemere piirkonna programmi 2021 – 2027 raames.

Projekti KidsLikeUs kogu eelarve on 1 649 648 €.

Lisainfo saamiseks külastage projekti veebisaiti: https://interreg-baltic.eu/project/kidslikeus/

Projekt KidsLikeUs sotsiaalmeedias:

Facebook Designing for a better future

Instagram @design_for_a_better_future

LinkedIn Designing for a better future – A group dedicated to sensory design in interior and furniture

Info Inglise keeles Project Poster: KidsLikeUs

 

Blogipostitused

KidsLikeUs – lillemustriline istutuskast püüdis Poolas pilke

Lillemustriline istutuskast tõmbab tähelepanu ja on praktiline

 

Jaga postitust:
Tsenter