Puidu- ja mööblitööstuse teadmised koonduvad Tsentrisse (Lõunaleht)

Avaldatud: 12. oktoober, 2015

Eile avati Väimelas Võrumaa Kutsehariduskeskuse juures tegutsev puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus Tsenter, mis hakkab puidutöötlejaid ja mööblitootjaid toetama nüüdisaegse masinapargi ning kompetentsiga.

Võru linnapea Anti Allas, kes on olnud keskuse üheks idee eestvedajaks selle esimesest koosolekust saati, avaldas sügavat heameelt, et kompleks lõpuks valminud on.

Tema sõnul on nüüd tervele Kagu-Eestile antud võimalus saada parimaks ühes valdkonnas. „Tänu kompetentsikeskusele on Võrumaal ja Kagu-Eestil võimalus tõusta puiduvaldkonna tippkeskuseks Eestis,“ lisas Allas.

Keskus ühendab avalikku sektorit, puiduvaldkonna ettevõtteid, haridus- ning teadus- ja arendusasutusi, teiste sektorite ettevõtteid ning omab parimaid teadmisi ja oskusi materjalides, tehnoloogiates, tootmise juhtimise ja tootearenduse valdkonnas.

Keskuse eesmärk on ettevõtete toodete kõrgema lisandväärtuse saavutamine, toetades oma toodete ja brändide loomist ning selle tulemusel Eesti puidusektori liikumist tulusamatesse väärtusahela osadesse. Lähiajal hakkavad keskuses tööle maailmatasemel masinad: laserlõikepink, viimistlusliin, laboriseadmed, erinevad lihvimismasinad ning UV-tindiga pinnatrükimasin.

Tootja peaks saama Tsentrist kindluse, kas investeeringut on mõtet teha. Suurtele ettevõtetele on see koht tootearenduse testideks, väikeettevõtetele võimalus kindlustada maksimaalne kvaliteet.

Kompetentsikeskus läks maksma 3,75 miljonit eurot. Projekti rahastasid EAS ja Võrumaa omavalitsused.

Lõunaleht
10.10.2015

Jaga postitust:
Tsenter