Puiduettevõtjad kogunevad ekspordipäevale

Avaldatud: 30. august, 2017

Puiduettevõtete ekspordipäev. Designed by Tauno Erik

31. augustil kogunevad puidu- ja mööblivaldkonna ettevõtjad Taevaskoja metsade vahele, et koos täiendada ennast internetiturunduse valdkonnas ning külastada üht Põlvamaa kaasaegsemat ettevõtet Arcwood.

Kagu-Eesti Puiduklastri ja kompetentsikeskuse TSENTER poolt ellukutsutud ekspordipäeva eesmärk on anda internetiturunduses näpunäiteid, mis oleksid praktilised ja jõukohased ka väikeettevõtetele. TSENTRI juht Kalev Kaarna tutvustab võimalusi, kui firmas pole turundusspetsialisti, aga palgata ei jõua – mis siis teha. Kristian Pentus ja Tanel Mehine Tartu Ülikoolist räägivad internetiturunduse võimalustest, tutvustavad neuroturunduse seadmeid ja toovad konkreetseid näiteid, kuidas pilgujälgimise tehnoloogia abil kindlaks teha, kas tegemist on hea tootefotoga.

Kagu-Eesti Puiduklastri arendusjuhi Hille Lillemäe sõnul on ekspordipäev osutunud väga populaarseks. “Registreerunud on ettevõtjaid üle Eesti. Selline ettevõtmine annab muuhulgas võimaluse valdkonna ettevõtjatel omavahel suhelda, kogemusi vahetada ja võib-olla ka uusi koostööpartnereid leida.“ Lillemäe sõnul on Eesti mööblit tootvad ettevõtted valdavalt nii väikesed, et välisturgudele minekul pole nad enamasti konkurendid, vaid koostööpartnerid. Oma tegevuse eeskuju najal näitab Kagu-Eesti Puiduklaster võimalusi, kuidas konkurentide puhul on võimalik asjalik ja vastastikku kasulik koostöö, ühine arendus- ja turundustegevus, messidel osalemine ning üksteisele allhanke tegemine.

2010. aastal asutatud Kagu-Eesti Puiduklastrisse kuulub praegu 16 mööblit ja mööblidetaile tootvat ettevõtet, kelle toodangu seas on nii käsitsi kui ka tehases valmistatud mööblit. Kokku annavad klastri liikmed tööd rohkem kui 300-le inimesele. Suurem osa liikmesfirmadest asub Võrumaal, 3 Põlva- ja 1 Valgamaal, 1 toetajaliige on Tartust. Klastri eesmärkideks on kasvatada piirkonnas tegutsevate ettevõtete ekspordivõimekust ja toodete lisandväärtust.

Puiduettevõtete ekspordipäev algab Arcwoodi uue tehasehoone külastusega, seejärel kogunetakse Taevaskoja Puhkekeskusesse internetiturunduse võimalustega tutvuma.  Üritusetoimumist toetabEuroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Ürituse kava https://puiduklaster.ee/ettevotjale/puiduettevotete-ekspordipaev/

 

Jaga postitust:
Tsenter