Puidutööstuse esimene edukas samm hackathon’ide maailmas

Avaldatud: 7. detsember, 2016

18.-19. novembril toimus SPARK Demo keskuses SMART Woodworking 24h hackathon, mis tõi kokku üle 50 huvilise lahendama puidusektori ettevõtete ja organisatsioonide esitatud väljakutseid. Tänu heale koostööle Startup Estonia, SA KredEx’i, Contriber’i, TSENTER kompetentsikeskuse ja osalenud ettevõtetega said meeskonnad mõnusas keskkonnas omandada uusi teadmisi ja töötada välja uuenduslikke ideid. Ürituse õnnestumisele aitasid kaasa ka Teaduskeskus AHHAA ja Nopri Talumeierei.

Käesolev hackathon on märgiline kuna andis üheltpoolt huvilistele võimaluse vaadata sisse puidutööstuse telgitagustesse ja teisalt anda omapoolne panus ettevõtete arengu heaks. Nii ettevõtted kui osalejad andsid üritusele positiivse tagasiside ning avaldasid lootust, et juba tuleval aastal toimub uus puiduteemaline arendusnädalavahetus.

Kokku esitati ürituse raames 9 väljakutset:

  • VENEERIUM’i looja Lauri Semevsky idee on luua lapsevanemate, poodide ja laste unistuste ‘autokäru’ kaubanduskeskustes poodlemiseks-liiklemiseks. Idee valideerimisega saadi väga edukalt etteantud aja jooksul hakkama. Lisaks leidis nende meeskond endale 24 tunnise häki käigus juba ka esimese (suur)kliendi! Samuti pälvis võistkond suurima ‘ahhaa-efektiga’ lahenduse eriauhinna Teaduskeskus AHHAA poolt.
  • SPARK Makerlab väljakutsed olid poolkorruse konstruktsioon ja ratastel tööriistakapp. Poolkorruse lahenduse said nad ühe osaleja käest vähem kui poole tunniga ning peatselt on kõigil võimalus ise selle ehitamisele kaasa aidata. Hack-a-tool 2 ehitustalgud toimuvad 10.-14. detsembril. Meeskondi ei olnudki vaja moodustada kuna lahendused leiti ülikiirelt!
  • TSENTER’i olemasolevatele vineerist vaheseinapaneelidele uute kasutusvõimaluste leidmine kulges edukalt. Üks võimalik lahendus kontorisse sobiva telefonikõnedeks mõeldud ruumi näol sai valmis nii prototüübi kui 3D joonisena. Samuti toimus esmane valideerimine turul.
  • Juhan Koni on tarmukas Lõuna-Eesti mees, kel kasvamas maarjakasemets ning kes soovib seda kallist puitu maksimaalselt väärindada. Ürituse käigus kogus ta oma väljakutse lahendamiseks palju ideid ja kontakte ning omandas hoogsalt esitlemise põhitõed ja pitch’is koos teiste tiimidega oma ideed igati väärikalt
  • TIMBETER’i saematerjali mõõtmise rakenduse loonud meeskond pingutas terve öö ja sai valmis esimese töötava prototüübi. Nende tegevjuht Vallo Visnapuu tegi fantastiliselt hea lõpu-pitch’i võites sellega kuulajaskonna suure poolehoiu. TIMBETER kuulutati ka lõpuks kogu ürituse võitjaks ning 5 meeskonnaliiget saavad 2017 aasta kevadel osaleda Latitude59 konverentsil!
  • GoodWood meeskond töötas 24 tunniga välja odavama ja efektiivsema viisi ristlõike puitpõrandate loomiseks ehk plaanib taaselustada ühe unustatud meetodi sedalaadi põrandate tootmiseks. Eesmärgiks on kasutada ära tootmisjääke ja liikuda kaasas turul valitsevate trendidega. 
  • SOFable on diivan, mida saab lihtsalt muuta kontorilauaks ja vastupidi ning mille lauaplaati saab kasutada ka tahvlina. Meeskond kogus ja testis ideid, millega olemasolevat prototüüpi edasi arendada. Meil on hea meel, et nad on jõudnud ka Prototroni TOP10’sse. Hoiame neile pöidlaid peos! Samuti pälvis võistkond suurima ‘ahhaa-efektiga’ lahenduse eriauhinna Teaduskeskus AHHAA poolt.
  • Painutatud vineerist, kauni disainiga aksessuaarid nutiseadmetele ei saanud kahjuks seekord kokku piisavalt meeskonnaliikmeid.

Kõik kuus meeskonda, kes ürituse vältel oma ideid ja tooteid arendasid, leidsid uusi ning huvitavaid lahenduskäike, kuhu suunas võiks ja saaks liikuda. Enamus neist jõudis ka turgu kombata, kas sellistele arendustele oleks huvilisi ja maksejõulisi kliente.
Järgmisel korral soovime, et meeskondadel oleks rohkem aega oma ideede arendamiseks ja varume häkiks vähemalt 48h ning loodame veelgi rohkem väljakutseid ja osalejaid!

SMART woodworking 24h hackathon’i peakorraldaja oli Tartu Teaduspark ning kaaskorraldajad Startup Estonia, sihtasutus Kredex ning puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER. Toitlustuse eest hoolitsesid SPARK Cafe ja Nopri Talumeierei.

SMART woodworking 24h hackathon toimus Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

 
Vaata pilte ja loe originaalpressiteadet siit
 
Jaga postitust:
Tsenter