Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus külastas mööblitööstuse materjali tarnijate ja sisustusmessi Interzum 2015

Avaldatud: 16. juuni, 2015

Kölnis toimus 05.05.15 kuni 08.05.15 mööblitööstuse materjali tarnijate ja sisustusmess Interzum 2015.

Messil oli esindatud 1561 eksponenti 57-st riigist. Messi külastas 57 500 külastajat 143-st riigist.

Kõige rohkem oli messil väljas furnituuri tarnijaid. Domineerivaks selles valdkonnas olid Aasia riikidest pärit tootjad.

Huvitavad olid nn „kavalad ühendused“, mida esitleti  patenteeritud uudistoodetena. Tegemist on abivahendite vaba ühendussüsteemiga korpusmööblile (näide: http://www.notoolsystem.com/priv_en/)

Rohkelt olid esindatud erinevate mööblimehhanismide pakkujad, esitleti toolide, voodite, laudade funktsionaalsust ja kuju muutvaid süsteeme. Lisaks esitlesid funktsiooni muutva mööbli pakkujad muudetava töökõrguse- ja tööpinnaga laudu, kapp-voodeid, liikurmehhanismiga laealused riiuleid.

Mitmetes stendides nägi huvitavaid mööbli sisekujunduslahendusi. Palju oli spooni baasil kolmemõõtmeliselt pressitud tooteid.

Messil oli  palju puitmaterjali pakkujaid –  täispuidust (väärispuidu liigid) kuni kõikvõimalike puidupõhiste materjalideni. Eesti tootjatest pakkus oma stendil vineerist tooteid ja spooni Tarmeko, kelle esindaja sõnul on Interzum mess, kus nad  iga-aastaselt osalevad.

Messil moodustas omaette piirkonna 3D printerid ja  prinditud tooted. Suurimateks prinditud esemeteks olid toolid.

Eraldi hallis olid tekstiili lõikamise, -õmblemise masinad, samuti vedrude ja vedrusüsteemide valmistamise seadmed.

Järgmine mess Interzum toimub 19.05.16 kuni 23.05.16 Kölnis.

Vaata messi pilte SIIT.

Jaga postitust:
Tsenter