Reedel algab 48-tunnine puiduhäkaton

Avaldatud: 18. oktoober, 2017

20. kuni 22. oktoobrini toimub Võrumaa Kutsehariduskeskuse tehnomajas Garage48 Wood häkaton

Tegemist on üritusega, mis toob kokku puiduvaldkonna spetsialistid ja tudengid nii Eestist kui Lätist, et ehitada esemelisi puidust prototüüpe ning lahendada puidu- ja mööblitööstuse väljakutseid.

„Garage48 on organisatsioon mis otsib võimalusi, kuidas inimeste jaoks avardada maailma, panna neid nägema uusi võimalusi ja seda kõikidel elualadel,” rääkis Garage48 kaasasutaja ja Garage48 Wood moderaator Priit Salumaa, „Me oleme teinud hackathone erinevates tehnoloogiasektorites ning enamasti on need mingil kujul seotud kas tarkvara või elektroonikaga. Seekord astume me pika sammu aga just analoogmaailma suunas. Mööbel, ehitus, söögitarvikud, puidust ehted – ka nende osas on inimestel kindlasti mõtteid, mida viia 48 tunniga ideest prototüübini. Ning hiljem, kes teab, prototüübist tooteni ja toimiva ettevõtteni.”

Garage48 Wood häkatoni korraldavad Garage48, TSENTER ning Vidzeme Planning Region ja see toimub Interreg Estonia-Latvia programmi Wood & Furniture projekti raames. Ürituse eesmärgiks on tuua puidutööstuse ja mööbli tootmise valdkonda innovatsiooni ja uusi lahendusi nii Eestis kui Lätis ning tuua omavahel kokku puiduvaldkonna ettevõtted ja spetsialistid, tootedisainerid, arhitektid ja insenerid mitmetest valdkondadest – puit, inseneeria, disain, kunst, ettevõtlus – ning seda mõlemast riigist.

TSENTRi tegevjuht Kalev Kaarna on häkatoni praegusest väljavaatest põnevil: „TSENTRi juhina usun, et Garage48 Wood hackaton aitab meelde tuletada, et puit on äge. Tänaseks hackatonile laekunud põnevad projektipüstitused annavad kinnitust, et see nädalavahetus toob Eesti puidu sektorisse uusi ideid ja häid inimesi. Olen juba enne esimest puiduhäkatoni veendunud, Wood hackaton muutub iga-aastaseks traditsiooniks, sest see on lihtsalt nii võimas üritus.”

Prototüüpide valmistamiseks on osalejate kasutada Väimela Tehnomaja ning TSENTRi masinad, tööriistad ning materjalid koos kohapealsete mentorite abi ja nõustamisega. Lisaks on kaasatud nii Eesti kui Läti kunstiakadeemiad: mentoritena aitavad osalejaid oma teadmistega PhD Aija Freimane Läti Kunstiakadeemiast ning Martin Melioranski, Renee Puusepp ja Avo Tragel Eesti Kunstiakadeemiast.

48-tunnine prototüüpimise maraton saab alguse reede, 20. oktoobri õhtul. Üritust on võimalik jälgida Postimehes otseblogi vahendusel www.postimees.ee veebilehel.

Finaalüritus, kus osalejad esitlevad valminud prototüüpe, algab pühapäeval, 22. oktoobril kell 17.00 ning kõik huvilised on oodatud kohapeale kaasa elama. Garaeg48 Wood häkatoni finaali saab ka otseülekandena jälgida Garage48 veebilehel www.garage48.org ja Garage48 Facebook lehel https://www.facebook.com/Garage48/.

Garage48 Wood on Wood & Furniture projekti avaüritus, mille finantseerijaks on Euroopa Regionaalfond, Interreg Estonia-Latvia programmi Wood & Furniture projekti raames ning kaasfinantseerijaks Rahandusministeerium. Üritust toetab Võrumaa Kutsehariduskeskus.

Allikas: Lõunaeestlane.ee 

Jaga postitust:
Tsenter