Remo Allikas: Ettevõtja võib teada, mis ERP on, aga ta ei tea selle võimalusi

Avaldatud: 8. veebruar, 2019

Palusime Võru Empaki juhi Remo Allika kommentaari TSENTRI blogipostitusele ERP vs Excel – millal hakata kasutama tootmise juhtimise tarkvara 

Võru Empak on käivitamas uut tootmisjuhtimise tarkvara. Milline on kogemus ja sõnum teistele ettevõtjatele?

Tänased ettevõtjad saavad juba aru, mis on ERP, aga nad  ei tea kahjuks, mis on tegelikult selle süsteemi võimalused. Näiteks saab ERP-ist kogu statistika, mida Statistikaametisse vaja – ostud, müügid, pakendiaruandlus, eksport-import, samuti arvestab tarkvara sõltuvalt tootmisest ka töötajate palgad, üldkulud  jne. ERP mõtleb ja planeerib meie eest.

Lisaks on võimalik targa ERP-iga panna töötaja tarkvara heaks tööle – näiteks detailide tootmisel on võimalik mõõta ajakulu ja anda see info ERP-i tagasi. Järgmisel planeerimisel arvestab ja arvutab tark ERP juba ise välja ajakulu tellimuse täitmiseks.

ERP hoiab kokku tööjõukulu, andmesisestajatel tekib rohkem aega. Meie juurutatud ERP-ile saab juurde lisada ka e-arvete süsteemi. Töötajad  ei pea enam manuaalselt kaupu  lattu võtma.

Kas on mingi mõõdik, näiteks käive, millal peaks mõtlema ERP-i kasutusele võtmise peale?

ERP-iga võib töötada nii 5 kui 15 inimest. ERP areneb kogu aeg ja sinna saab lisada erinevaid võimalusi.

Millist tarkvara kasutate ja kui kaua juurutamine aega võttis?

Võru Empak kasutab ProdMasterit (Usesoft). Tegime pool aastat analüüsi ja valisime selle, mis meile näis sobivat. Kokku võttis meil juurutamine aega 1 aasta 2 kuud, kuna meil oli enne piltlikult öeldes ainult ruuduline paber.

Juurutamise kiirus sõltub sellest, kes seda teeb ja kui palju andmeid on enne olemas. See võib aega võtta ka ainult kuu. Meie kogemus näitab, et ERP-i ei saa tööaja arvelt käivitada ja projektijuht selle läiviimisel on hädavajalik.

  • ERP mõtleb ja planeerib meie eest. Saame kokku hoida tööaega.

 

Küsitles Hille Lillemägi, hille@tsenter.ee

 

Jaga postitust:
Tsenter