Seeniorisõbralik projekt BaltSe@nioR 2 alustas

Avaldatud: 20. märts, 2019

14.-16. märtsil 2019 anti Poolas, Pozani Maaülikooli puidutehnoloogia teaduskonnas avalöök Baltimaade koostööprojektile “BaltSe@nioR2.0”. Avakoosolekul oli projekti üheteistkümnest partnerist esindatud 9, sh ka Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskus TSENTER. Eesti partnerid, nii TSENTER kui ka Saue Vallavalitsus on “Baltseniori” projekti meeskonnas uustulnukad.

Nagu viitab nimigi, keskendub projekt “Baltsenior” nn hõbemajandusele, mille olulisus Euroopas kasvab koos Euroopa elanikkonna keskmise vanusega. Nii nagu lapsed vajavad kasvamisel teistsugust mööblit kui täiskasvanud, on oma erivajadused ka vanavanemate generatsioonil. Esimese “Baltsenior-i” projekti raames tehtud uuringute ja kogutud info abil soovitakse jätkuprojektiga jõuda reaalsete mööblinäidisteni, mis jõuavad ka tootmisesse. Rõhuasetus on avaliku ruumi sisustusel.

Häid näiteid seeniorisõbralikust avalikust ruumist pakkusid võõrustajad, viies meid Poznani interaktiivsesse ajaloomuuseumi Brama Poznania ICHOT. Erilahendusega diivanid, millest üks osa madalam ja mõeldud lastele ning teine kõrgem, sobides paremini vanematele inimestele, kokkupandavad kerged toolid ekspositsiooniruumides jne – kõik mõeldud selleks, et toetada vanemaealiste aktiivset eluviisi.

TSENTRI ülesanne projektis on valmistada tootenäidised avaliku ruumi mööblile Saue vallas. Toodete väljatöötamisel tehakse koostööd Poznani teadlaste ning Läti Kunstiakadeemia disaineritega. Lisaväärtusena kogume projekti abil Tsentrisse laialdast teavet seenioridele suunatud toodete väljatöötamiseks ja turustamiseks, et jagada seda edasi Eesti ettevõtjatele.

Poznani külastasid TSENTRI juhataja Britt Vahter ja projektjuht Astrid Org

Pildid: Diivan ja kaasaskantav tool seenioritele

 

Jaga postitust:
Tsenter