Soomlaste ajaloolise vitriinkapi Aukusti uus versioon kogub populaarsust

Avaldatud: 12. detsember, 2018

Kohaliku mööblitootja Scandinavian Furniture ja TSENTRI vahelisest koostööst sündis uus versioon soomlaste ajaloolisest vitriinist Aukusti

Indoor Gruppi kuuluv Soome Asko esitas sooviavalduse Scandinavian Furniture OÜ-le aitamaks Asko 100 aastase sünnipäeva puhul taaselustada ajaloolisse mööbliseeriasse kuuluv Aukusti vitriinkapp. Kappi oli planeeritud tellida katsetamise valguses, esialgselt väikestes kogustes (50 tk) augustis 2018. Kapi müük aga osutus oodatust edukamaks ning senini on Aukustit tellimuste põhiselt toodetud 200 tk. Siinkohal on Asko väljendanud oma rahulolu hinna-kvaliteedi suhtes ning prognoosib müügi tõusu ka edaspidiselt. Seega jätkub Aukusti kapi tootmine ning ka tootearendus täiskäigul.

Aukusti ajaloost tänase päevani

Aukusti eelkäija Salomo on pärit 30-ndatest, kui jalgadel seisvad raamaturiiulid/kapid saavutasid populaarsuse. Salomo kappi toodeti läbi 30-ndate – 40-ndate. Kapp oli algselt toodetud kasest. Pärast sõda muudeti kapi jalgade disaini moodsamaks, koonusekujulisemaks. Tootmine jätkus 50-ndateni, pärast seda kappide populaarsus kahanes ning tootmine lõpetati.

Aastal 1998, Asko 80-nda sünnipäeva puhul, alustati taas Salomo toodangut, seekord sai seeria nimeks Aukusti, austamaks mööbliketi loojat Aukusti Asko-Avoniust. Uuenenud Aukustit oli võimalik tellida pöögi, kirsipuu ja mahagoni värvides. Hinnaks kujunes tol ajal 1995 Soome marka, mis vastab tänapäeval 335.53 eurole. Tänagi tiirleb Aukusti seeria kappe järelturul, hinnaks keskeltläbi 200 eurot.

Tõenäoliselt oli 90-ndate lõpul müüki paisatud Aukusti seeria edukas, sest 20 aastat hiljem otsustas Asko järjekordselt Aukustile hinge sisse puhuda, seekord aga hoopis modernsema disaini näol. Ühendust võeti kauaaegse koostööpartneri Scandinavian Furniture´ga ning loomistöö sai alata. Sooviti jääda pigem tagasihoidlikku hinnaklassi, mis limiteeris materjalide valikut. Materjalina otsustati kasutada MDF-i. Lisaväärtusena aga pakuti Askole innovaatilist pinnaprinditeenust, milsjärel tuli mängu kompetentsikeskus TSENTER. Scandinavian Furniture ja TSENTRI kompetentse personali koostööna sündis tänane Aukusti kapi ukse pinnaprint, mis on värske, samas annab aimu originaalkapi disainist. Askole oli uus disain ning hinnaklass meeltmööda ning tootmine võis alata. Esimene partii läks teele augustis 2018. Ka Eesti Asko tundis huvi kapi vastu, pikemalt mõtlemata, tellis ka Eesti Asko kõnealuse vitriinikapi oma kaupluste valikusse.

Hetke seisuga toodetakse ühte vitriinkapi mudelit, kuid plaanis on laiendada seeriat kogu elutoa ulatuses. 

Autor: Girli Vasiljev, Scandinavian Furniture OÜ

Jaga postitust:
Tsenter