Ettevõtte arendamise kunst

Armin Kõomägi: Ettevõttearendamise kunst. Designed by Tauno Erik

Ootame 7. märtsil kõiki huvilisi TSENTRISSE kohtuma ettevõtja, kirjaniku ja kunstikoguja Armin Kõomäega

Teemaks on ettevõtluse laiem tähendus läbi ettevõtja isikliku kogemustepagasi.

– Kui ahne peab olema edukas ettevõtja?
– Millised peaksid olema Eesti ettevõtte juhi ambitsioonid täna?
– Kuidas logistika enda kasuks tööle panna? 
– Kas üks inimene saab muuta maailma paremaks?

Päevakava:

12.30 – 13.00 Kohv ja TSENTRI masinapargiga tutvumine
13.00 – 13.30 Näituse avamine. TSENTRI seinu hakkavad kaunistama 13 pilti Armin Kõomäe kunstikogust.
13.30 – 15.00 Ettevõtte arendamise kunst. Vestlust modereerib Kalev Kaarna.

Täpsem info ja küsimused: Kaido Mäesalu, kaido@tsenter.ee, tel 511 2021. Registreeru kohtumisele siin. Üritusel osalemise eest raha ei küsita.

Armin Kõomägi on kogenud ettevõtja, hinnatud kirjanik ja piirideta mõtleja. Ta on sündinud Moldovas armeenlasest ema ja eestlasest isa perre, kuid tema poisipõli möödus Tallinnas, Mustamäel. Ta on õppinud Tallinna Polütehnikumis arvutite ekspluatsiooni ja remonti ning lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise eriala. Ülikooli kõrvalt sai ta esimesed tööristsed kaubandusfirma Dunker mänedžerina. Peale ülikooli hakkas Armin aga ise ettevõtlusega tegelema, läbides 90-ndate alguses ulja ettevõtlusega alustamise perioodi, töönarkomaanluse aja 90-ndate keskpaigas ning rahulikuma ja ennast säästvama etapi uue aastatuhande alguses.

Tema ettevõtluskontol on Säästumarketite keti rajamine ja edukas müük, logistikafirma Smarten Logistics, äri- ja juhtimisnõustamist pakkuv Aconto, investeeringute haldamine. Tänaseks on ta mitmekülgselt andeka inimesena tegev nii suures äris kui euroopa kirjanduseliidis. Tema 2005. aasta kirjanduslikuks debüüdiks oli novellikogumik “Amatöör”, milles sisalduv satiiriline novell “Anonüümsed logistikud” pärjati 2006.a. Tuglase novellipreemiaga. Samuti on ta esindatud novelliga kogumikus Best European Fiction 2012. Lugejate ja kriitikute poolt hinnatud novellimeistri esimene romaan “Pagejad“ ilmus 2009. aastal, mis sai Kultuurkapitali aasta parima proosaraamatu nominatsiooni. Tema kirjutised võivad olla jahmatavad, depressiivsed, hirmutavad, kurvad, samas väga iroonilised, realistlikud, paradoksaalsed ja absurdsed kuid ka väga humoorikad. Näiteks edukast ärist täiesti ootamatu nurga alt rääkiv romaan “Hea firma” on kasutatav nii eneseabiõpikuna, kvaliteetse meelelahutusena, kirjanduslugemikuna kui ka käsiraamatuna pretensioonikale ärijuhile. Oma viimase romaaniga “Lui Vutoon”, mille keskne teemafookus on asjademaailm apokalüptilises miljöös, pälvis Armin Eesti Kirjanike Liidu 2015.a romaanivõistluse esimese koha.

Armin on muuhulgas kirglik kunstitoetaja ja ornitoloog. Koos äripartneritega on ta kaubamärgi Tugev Tuul Films alt kaasrahastanud Eesti filme ning toetanud Veiko Õunpuu, Kadri Kõusaare ja Marianneˇ Kõrveri mängufilmide tootmist. Ta osaleb äripartneritega kunstipreemiate Noor Kunst ja Köler Prize väljaandmises (allikas: JCI veebileht).

Loe lisaks “Minu äri 10 käsku”

Jaga postitust:
Tsenter