Tartu Teaduspark kutsub tulevasi iduettevõtjaid avastama puidu(tööstuse) imelist maailma

Avaldatud: 1. november, 2016

18.-19. novembril toimub Tartu SPARK Demo keskuses SMART Woodworking 24h hackathon, mis annab võimaluse teha koostööd puidusektori ettevõtetega, organisatsioonidega ning erinevate valdkondade professionaalide, üliõpilaste, entusiastidega. Tartu Teaduspark loob koostöös StartupEstonia ja sihtasutusega Kredex kõigile osapooltele soodsa keskkonna puidusektoriga seotud uuenduslike ideede välja töötamiseks.

Puidusektoril suur osakaal meie majanduses – puidutööstus annab tööd ligi 38 000 inimesele, kaudselt on haaratud ka ligi 110 000 metsaomanikku. Kui hetkel annab puidutööstuses olulise osa käibest sae- ja höövelmaterjal, siis tulevik on suunatud teadmispõhise lisandväärtusega toodete loomisele.

Hackathon’i formaat soosib innovatiivset ja nö ‘kastist väljas’ mõtlemist ning erinevate valdkondade esindajate kaasamine annab mitmetasandilise vaate käsitletavatele küsimustele.

Hackathon’i põnevad väljakutsed on esitatud nii pikkade traditsioonidega kui ka startup ettevõtete poolt. Ettevõtetel ja organisatsioonidel on võimalus anda meeskondadele lahendamiseks väljakutse näiteks järgnevatel teemadel:

  • tootmis- ja/või tarneahela efektiivsus,
  • tootmisjääkidele lisandväärtuse andmine,
  • materjali eripära arvestav toode,
  • olemasoleva toote parendamine ja/või sihtturule kohandamine,
  • multifunktsionaalse/targa toote välja töötamine (IoT),
  • energiasäästlik toode/tootmine,

Lõppeesmärk on 24h jooksul välja töötada ärikontseptsioon ja -mudel ning valideerida lahenduskäik (Problem Solution Fit), millele järgneb esmase toote valmimine ja ostja vajaduste välja selgitamine (Customer Market Fit). Põnevaid väljakutseid esitavad Timbeter, SOFable, OKKA, TSENTER, SPARK Makerlab ja veel teised, kelle väljakutsetega saate tutvuda nädal aega enne ürituse toimumist.

SMART Woodworking 24h hackathon’ist on osalema oodatud kõik praegused ja tulevased disainerid, insenerid, puutöölised, arhitektid, müügispetsialistid, turundusgurud, arendajad ja spetsialistid muudelt aladelt. Broneerige omal kalendris 18. ja 19. november ning olge valmis raputama puidutööstust uuenduslike ideedega!

Ürituse veebileht: https://www.facebook.com/events/697465663743698/

SMART woodworking 24h hackathon peakorraldajad on Tartu Teaduspark, StartupEstonia, sihtasutus Kredex ning puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER.

SMART woodworking 24h hackathon toimub Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Kohtumiseni SPARK Demo keskuses Narva mnt 3, Tartu 18. november kell 18:00!

Lisainfo:
Kadri Arrak
kadri@sparkdemo.ee

+372 5156 907

 

Jaga postitust:
Tsenter