Tootegrupid globaalsel mööbliturul

Avaldatud: 26. jaanuar, 2017

Käesolevas postituses vaadeldakse kodumööbli (elutoa, magamistoa ja muu mööbel) ja kontorimööbli (toolid, kontoriboksid, lauad, arhiivid, seinakapid) turgu tootegruppide kaupa.

 

 

1. Globaalne kodumööbli turg

Turu suurus ja prognoos

Ülemaailmse kodumööbli turu väärtuseks  hinnati 2015. aastal 387,9 miljardit dollarit ja tõenäoliseks küünib 2020. aastaks 471,4 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 3,98%.

2015. aastal omas kodumööbli turg kõige suuremat osa ülemaailmsest mööbliturust. Kõige kiiremini kasvav regioon mööbliturul on Aasia, kus riigid nagu Hiina ja India, kelle netosissetulekud kasvavad ning populatsioon on kõrge, on peamised mööblituru kasvatajad. Kodumööbli turu segmendis kogub üha rohkem populaarsust multifunktsionaalne mööbel. Samuti annab nõudlus luksusliku kodumööbli järele tõuke turu kasvule. Kodumööbli turu segmendis omasid 2015. aastal kõige suuremat müügitulu elutoa- ja magamistoamööbel, neile järgnes köögimööbel.

  • Globaalne elutoamööbli turg

Ülemaailmse elutoamööbli turu väärtuseks hinnati 2015. aastal 167,1 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 205,5 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 4,22%.

Elutoamööbel on diivanikomplektid, lauad, toolid, riiulid jt. Elutoamööbli müügile ennustatakse kasvu järgmise viie aasta jooksul, selle peamine põhjus on suurenev nõudlus luksuliku mööbli järele. Teiseks oluliseks põhjuseks on tarbijate sissetulekute suurenemine ning e-kaubanduse kasv.

  • Globaalne magamistoamööbli turg

Ülemaailmse magamistoamööbli turu väärtuseks hinnati 2015. aastal 106,4 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 125,8 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 3,4%.

Magamistoamööbel on voodid, diivanikomplektid, tualettlauad, riidekapid jt. Hetkel ja ka lähitulevikus on suur nõudlus innovatiivse disainmööbli järele, mis nõuab vähe ruumi ning on mugav. Magamistoamööbel on kõige kiiremini kasvav mööblisegment. Kasumimäärad on selles segmendis kõrged peamiselt seetõttu, et enamikes kodudes on rohkem kui üks magamistuba. IKEA-l on müük kasvanud viimastel aastatel peamiselt magamistoamööbli populaarsuse tõttu. Inglismaal kasvas IKEA magamistoamööbli müük 15%, tootevalikusse kuulusid peamiselt väiksemad voodid, madratsid ja voodipesu. Potentsiaalse müügikasvuga on ka laste ja noorte magamistoamööbli sektor, mis on pidevalt kasvanud.

  • Globaalne muu mööbli turg

Ülemaailmse muu mööbli turu väärtuseks hinnati 2015. aastal 114,3 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 140,2 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 4,15%.

Muu mööbli hulka kuulub köögimööbel, söögitoamööbel, vannitoamööbel ja muu dekoratiivne mööbel. Nõudlus moodulitest koosneva köögimööbli järele on peamine turu kasvamise põhjus.

2. Globaalne kontorimööbli turg

2015.a ülemaailmset kontorimööbli turgu juhtis toolide segment ja see kasvab eeldatavasti veelgi. Toodete innovaatilisuse tõus ning vähenev töötus Inglismaal ja USAs annavad tõuke kontoritoolide müügi kasvule järgmise viia aasta jooksul.

  • Kontoritoolide turg

Ülemaailmse kontoritoolide turu väärtuseks hinnati 2015. aastal 19,61 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 27,14 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 6,72%.

Kontoritoolid hõlmavad pöörlevaid ja virnastatavaid toole, ergonoomilisi toole jt. Suurenev kontorite arv, peamiselt riikides nagu USA, Inglismaa ja India, suurendab selle turusegmendi kasvu järgnevatel aastatel. Turu kasvu toetab ka tootearendus.

Ülemaailmne töötuse määr langes 2015. aastal ning see on oluline faktor kontoritoolide turusegmendi kasvuks järgnevatel aastatel.

2015. aastal olid maailma kõige populaarsemad kontoritoolide tootjad:
Raynor Ergohuman – toolid, mis on ideaalsed seljaprobleemidega inimestele;
Steelcase – toolid, mis on lihtsasti reguleeritavad.

Kontoritoolide turusegmendis aitavad järgnevatel aastatel turuosa kasvule kaasa toolide arendused. Toolid on sügavamad, laiemad, ergonoomilisemad ning suurendavad kasutajate mugavust. Samuti on järgnevatel aastatel rohkem nõutud kaasaaegsemad, aga ka  traditsiooniliselt klassikalised stiilid.

Muutused kontori paigutuses on aidanud kaasa kontoritoolide tootearendusse. Näiteks, ühelt poolt kahanev kontoripindade arv ning teiselt poolt suurenev töötajate arv, on suurendanud multifunktsionaalse kontorimööbli vajadust. Uurimused on näidanud, et istumine pikka aega samas positsioonis on inimese tervisele väga kahjulik. Seetõttu on üha suurema nõudlusega reguleeritavad toolid ja lauad. Kontorimööbli hulgas on viimastel aastatel kogunud populaarsust ka lamamissohvad, milledele on vahel juurde disainitud elektripistikud ja USB-pordid.

  • Kontoribokside turg

Ülemaailmse kontoribokside turu väärtust hinnati 2015. aastal 15,18 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 17,36 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 2,72%.

Kontoriboksid koosnevad paneelide ja moodulite süsteemist. Selliste süsteemidega saab lihtsalt töökohta muuta ning nendesse on integreeritud tööpinnad ja valgus. Godrej pakub näiteks maailmas selliseid innovatiivseid kontorimööbli süsteeme, mida saab kokku panna, kui seda tarvis ei lähe.

  • Kontorilaudade turg

Ülemaailmse kontorilaudade turu väärtuseks hinnati 2015. aastal 12,06 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 16,66 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 6,68%.

Kontorilauad on eriti populaarsed kodukontorites. Kontori- ja kirjutuslaudu toodetakse puidust, plastikust, karastatud klaasist ja terasest. Kõige suurem nõudlus on puidust kontorilaudade vastu. Samuti on nõudlus läinud järjest suuremaks keskkonnasõbralikest materjalidest toodetud kontorilaudade vastu.

Paljud ettevõtted ei tooda puidust mööblit selle kõrge hinna tõttu. Seetõttu kasutatakse tootmises järjest rohkem töödeldud materjale nagu puitlaastplaat, MDF ja HDF-plaat. Nende materjalide eeliseks on hõlbus töötlemine ning paremad viimistlusomadused ning keskkonnasõbralikkus.

Innovatiivsete omadustega tooted tõstavad kontorilaudade müüki. Miso Soup pakub näiteks kirjutuslauda, mis on kombineeritud riiulina kasutamise võimalusega. See toode koosneb kaardus puiduribast, mida saab kasutada nii kirjutuslaua kui ka riiulina. Sellised multifunktsionaalsed tooted säästavad ruumi ning on eriti sobilikud kodukontoritesse, kus ruum on limiteeritud.

Kontorilaudade tootmises kogub materjalina populaarsust papp. Pappi saab kasutada kohvilaudade ja riiulite tootmises. Nothing Agency on näide ettevõttest, kes toodab innovaatilist papist tehtud mööblit.

  • Arhiveerimismööbli turg

Ülemaailmse arhiveerimismööbli turu väärtuseks hinnati 2015. aastal 8,1 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 10,92 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 6,16%.

Arhiveerimismööbli elemendid koosnevad horisontaalsetest ja  vertikaalsetest arhiivikappidest ja riiulitest. Tooted on tavaliselt tehtud metallist, puidust, klaasist või plastikust. Vaatamata sellele, et ettevõtted liiguvad digitaliseerimise ja paberivabade tehingute poole, kasvab järgnevatel aastatel selliste mööbliesemete nõudlus. Paberkandjal dokumentide säilitamise põhjuseks on informatsiooni kadumamineku riski vähendamine.

Arhiveerimise jaoks mõeldud tooted võivad olla ühendatud kirjutuslauaga või seinale paigutatavad. Tänapäeval tehakse ka palju tellimuspõhiseid tooteid.

  • Kontorikappide turg

Ülemaailmse kontorikappide turu väärtuseks hinnati 2015. aastal 2,28 miljardit dollarit ja aastaks 2020 küünib see 2,86 miljardi dollarini, keskmine aastane kasv on 4,64%.

Kontorikapid on tavaliselt seinale kinnitatavad ning aitavad ruumi säästlikult kasutada, kui nad just ei vaja põrandapinda. Selliseid kappe on saadaval mitmeid erinevaid tüüpe, näiteks väljatõmmatavate riiulitega või lihtsalt avatud riiulitega ning need kapid on tehtud puidust või metallist. Kui need kapid on ka lukustatavad, siis neid saavad kasutada mitu töötajat ning nii saab vähendada kulusid kontorimööblile.

Käesolev postitus on osa uuringust “Global furniture market 2016 – 2020.” Tõlkis Merle Tsirk, toimetas Hille Lillemägi.

Jaga postitust:
Tsenter