TSENTER kutsub puidust tooteid arendama

Avaldatud: 31. oktoober, 2019

Metsavenna talu juustu-taburetid, Georgi hotelli ukse ornamendid, Pubi17 pinnaprindiga kaunistatud lauad ja Võru Maksimarketi võimsate tammepiltidega seinad – need on ainult väike valik ettevõtjate ja TSENTRI koostöös tehtud ilusatest puidust asjadest.

Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskuses TSENTER on loodud eelkõige puidu- ja mööblisektori ettevõtete toetamiseks, aga oma põnevaid ideesid saavad siin realiseerida ka teised ettevõtted. Puit on populaarne ja keskkonda säästev materjal ning seda kasutavad ära paljud alustavad ettevõtted, näiteks lastele mõeldud arendavate mänguasjade tootjad ja puidust ehete valmistajad. TSENTER pakub lisaks tootearendusele tuge ka viimistluses. Pinnatrükk, lasergraveerimine ja vanutamine on võimalused puitu rohkem väärindada, paberkonveieriga viimistlusliinil saab lihtsalt väikepartiisid valmistada.

TSENTRIS toimuvate koolituste valikul on eelkõige lähtutud sektori huvidest, kuid näiteks turundus, tootmise juhtimine või robotite kasutamine on on sooja vastuvõtu saanud ka teiste piirkonna ettevõtlike inimeste hulgas. Koolituste videod on TSENTRI kodulehe kaudu järele vaadatavad ja seda võimalust kasutatakse agaralt. Veel sel aastal on tulemas teine EPO-vaigu ja puidu koos kasutamise õpituba – eelmine sarnane ettevõtmine oli populaarne ja sooviti jätkukoolitust. Käimas on aastane arenguprogramm puidusektori töötajatele, kus koolitust saavad praegused ja tulevased keskastme juhid.

TSENTER kutsub kõiki ettevõtlikke inimesi, kellel on mõni puiduga seotud idee kas peas või paberil, pöörduma keskusesse, kust saab abi joonestamises, kujundamises, prototüübi valmistamises ja tootepiltide tegemises. Oodatud on ka õpilasfirmad, kellel on mõni puiduga seotud mõte – aitame valmistada prototüübi ja ei küsi raha ka esimese partii valmistamiseks.

Kohtume TSENTRIS!

Lugu ilmus Antsla Valla Teatajas, okt 2019

Hille Lillemägi

Pilt: Pinnaprindiga laud Võrus, Pubi17

Jaga postitust:
Tsenter