TSENTRI ja Tartu Kõrgema Kunstikooli ühisprojekt Stockholmi mööblimessil

Avaldatud: 3. veebruar, 2017

Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased tutvustavad 7.-11. veebruaril Stockholmi mööbli- ja valgusmessil moodulite süsteemi, millest on võimalik lihtsate vahenditega luua multifunktsionaalne töökeskkond kontorisse või atraktiivne esitlusvahend messile. Projekt teostus koostöös kompetentsikeskusega TSENTER.

Projekti käigus analüüsisid Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) mööbliosakonna ja tekstiiliosakonna disainitudengid töökeskkonna vajadusi ning arendasid edasi puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER välja töötatud moodulite süsteemi. Üliõpilaste eesmärk oli täiustada konstruktsioonilahendusi ning pakkuda välja ideid materjalide ja tehnoloogiate kombineerimiseks moodulite disainis.
Messil esitletav kooslus on kaheksa mööblidisaini- ja nelja tekstiilitudengi ning Erasmus+ programmi raames TKKs õppiva Belgia disainitudengi visioon tulevikuettevõtte Design Dream Design töökeskkonnast, mis pakub võimalusi tööks, suhtluseks ja hingetõmbepausiks. Moodulite süsteemi abil on võimalik luua avatud kontoris erinevaid töö- ja puhketsoone ning vajadusel ruumilahendust muuta. Ruumile lisavad kasutusvõimalusi tekstiilsed istmelahendused. Moodulseinte materjalidena on kasutatud naturaalset ja värvitud vineeri ning pleksiklaasi. Täiendavaid võimalusi lisab prinditud kujundite ja valgustuse kasutamine.

Osalejad: Priit Aru, Kristina Haan, Kristo Kaseorg , Liisi Kriis, Merje Niinepuu, Sirli Niinpalu, Liis Savikov, Elde Siilbek, Kätlin Tali, Getter Tamme, Anita Trink, Marta Tuulberg, Elisabeth Yasse.
Juhendajad: Jaak Roosi, Aet Ollisaar, Marju Roos.

TKK osaleb Stockholmi mööbli- ja valgusmessil kaheksandat korda. TKK väljapanek paikneb messi Greenhouse alal asukohaga VH01:40. Vaata asukohta kaardil: www.stockholmfurniturelightfair.se/exhibitors/60979 .

TKK on Eesti ainuke rakenduslik kunstikõrgkool. Õpe toimub seitsmel õppekaval: fotograafia, maal ja restaureerimine, meedia- ja reklaamidisain, mööblidisain ja restaureerimine, nahadisain ja restaureerimine, skulptuur ja tekstiil. Lisainfo: www.artcol.ee
TSENTER on Võrumaa Kutsehariduskeskuse struktuuriüksus, mille uusimatest mööblitööstuse seadmetest koosnev masinapark võimaldab kõigil huvilistel teha tootearendusi ja luua prototüüpe. Lisainfo: www.tsenter.ee/

Üliõpilaste osalemist Stockholmi mööbli- ja valgusmessil toetab Eesti Kultuurkapital.

www.facebook.com/tkkdesigndream

Lisainformatsioon:
Prof Aet Ollisaar
Tartu Kõrgema Kunstikooli õppeprorektor, tekstiiliosakonna juhataja
+372 506 7281
aet.ollisaar@artcol.ee 

 

Jaga postitust:
Tsenter