TSENTRI labori võimalused

Avaldatud: 9. november, 2021

TSENTRI labori eesmärk on toetada viimistlusmaterjalide katsetusi ning hinnata viimistluse kvaliteeti.
Probleemi püstitamise järel püüame algul lahendust leida erialase kirjanduse põhjal. Kuna enamus meie katsetest on võrdluskatsed, siis proovime ise järele teha. Näiteks oli probleem ühe tarnefirmaga, kelle üks klientidest väitis, et tarnitav MDF on liiga poorne ja imab värvi liialt kiiresti sisse. Pind jääb krobeline ning tekitab tootmises rohkesti probleeme. Tegime katsed, otsisime välja standardi ning tegime kindlaks, et tegemist on tõesti poorsema materjaliga. Või siis mööblitootjal on valge värviga kaetud männipuit, kus tulevad esile oksakohad, mis jäävad kollakaks. Oleme koos firmaga teinud katsetusi ja testinud erinevaid viimistlusvahendeid, et näha, millisel juhul tulevad oksakohad esile rohkem või vähem.
 
Mööblitootjad ei ole tihti huvitatud sellest, et osta kõige parem ja kõige kallim, vaid tihti tuleb leida kuldne kesktee, mis tagaks piisava kvaliteedi mõistliku raha eest.
Masinaid, mida endal uuringuteks pole, saab kasutada Tallinna Tehnikaülikoolis või Eesti Maaülikoolis. TSENTRI laboril on teadlastega väga hea koostöö.
 

Jaga postitust:
Tsenter