
8. novembri TSENTRI teemahommikul sukeldume taas 3D-maailma. Seekord on kaasatud ka välisekspert ja programmi 3DReshaper koolitaja.
Päevakava
9:00…9.30 Kohv ja TSENTRI masinapargiga tutvumine
9:30…10:30 3D–reaalsus kasulikuks virtuaalsuseks, millised on meetodid ja kasutusvaldkonnad. Laserskaneerimine. Skaneeringute töötlemise põhialused. Kristi Käär.
Loetelu meetoditest, kuidas reaalsusest virtuaalne 3D peegeldus saada. Laserskaneerimine ja selle kasutusvaldkonnad ning kasutatav tehnika. Skaneeringute töötlemise põhialused – kuidas andmed tekivad, kuidas neid teisendatakse ja tulemuseni (mudelini) jõutakse.
10:30…12:00 Punktipilvest mudelini – 3DReshaper. Jennifer Ludwig (Prantsusmaa) – ettekanne on inglise keeles koos kokkuvõtva tõlkega eesti keelde teemalõikude lõpus.
Lühiülevaade 3D töötlemise tarkvarast maailmas ja programmist 3DReshaper. Modelleerimise etapid: punktipilv -> … Näidistöö tehakse skaneeringu põhjal samast (TSENTRI) saalist, kus me koolitust läbi viime.
12:00…12:20 Energiapaus
12:20…13:30 Huvitavad näited praktikast ja erinevate võimaluste tutvustamine programmi 3DReshaper kasutamisel.
13:30…14:00 Diskussioon teemal, milline on võimalik tulevik 3D-maailmas ja milliseid väljakutseid see seab tehnika ja tarkvara arendajatele.
Esinejad
Kristi Käär, MScEng, Leica Geosystems ametlik esindaja Eestis, Eesti Geodeetide Ühingu aseesinaine; Kehtna Kutsehariduskeskuse koosseisuväline lektor ehitus- ja insenertehniline geodeesia ; Geomaatika hindamiskomisjoni liige.
Jennifer Ludwig, Leica Geosystems kliendihaldur Prantsusmaalt firmast Technodigit Hexagoni grupist, 3DReshaper koolitaja ning tugiteenuse spetsialist
Päeva modereerib TSENTRI arendusjuht Mart Nilson
Täpsem info ja küsimused: Mart Nilson, mart@tsenter.ee, tel 5302 4685. Teemapäev on kõikidele osalejatele TASUTA, vajalik on eelregistreerimine siin