TSENTRIS arendati eakate voodi “Seenior paarike”

Avaldatud: 1. aprill, 2021

TSENTER töötas välja eakatele mõeldud voodi ”Seenior paarike”, millel on kaunis välimus ja funktsionaalne disain. 

Komplekti kuulub muudetava kõrguse ja käetugedega voodi, mille jalutsisse on ehitatud hooldustarvikute kapp-istepink ning muudetava kõrguse ja kaldega laud. Voodile on lisatud ühe nupuga raadio, lugemislamp ja liikumisanduriga öölamp, mis valgustab põrandat siis, kui jalad üle voodi serva maha panna. 

Uus, 2-kohaline voodi on saanud eakatelt kasutajatelt positiivset tagasisidet. Voodi üks loojatest, Lauri (42) TSENTRIST, jagab eakate voodi kogemuslugu.

Huugamõtsa hooldekodus Augustiga (89) juttu vestes sattusime ühel hetkel inimsuhetest rääkima. Augusti silmad lõid mälestuse esilekerkides sädelema ja ta hakkas õhinal kirjeldama oma viimast suurt armumist. Amandasse!

August sulges silmad ja, ilmselgelt elavat kujutluspilti nautides, rääkis kuidas ta esimest korda Amandat kohtas. “Ta istus pargipingil, seljaga minu poole. Mind rabas jalust Amanda kaunis õlajoon ja palmikusse köidetud juuksepahmak. Tegin justkui uudistaksin eemal siristavat laululindu ja hiilisin vargsi lähemale, ise silmanurgast seda jumalikku ilu piiludes. Korraga pööras Amanda pead, me pilgud kohtusid ja… ma ei ole iial enne ega ka pärast näinud NII ilusaid sügavaid silmi!” kõneles August ning jäi mõttesse.

Ärgitasin Augustit jätkama: “Mis siis edasi sai? Kuhu see lugu toona tüüris?”
August vangutas pead justkui ise ka ei usuks ning jätkas: “See oli armumine esimesest silmapilgust. Me tundsime justkui oleksime teineteisele loodud! Me vahel lahvatas kirg ja pildusid sädemed!”

“Kas see juhtus ammu?” küsisin. “Kui vana sa olid, kui see lugu sündis?” August vaatas mind suurte silmadega ja ütles: “See juhtus paar nädalat tagasi! Siinsamas, Huugamõtsas. Amanda oli just eelmisel päeval siia saabunud. Näe, sealt ta tulebki! Minu jumalanna.” August vaatas heldinud pilgul tasasel sammul söögitoast siiapoole tatsavat memmekest.

“Me kolime kokku!” teatas August uhkusega hääles, olles end tugitoolist püsti vedanud, et härrasmehe kombel daami käe alt toetada.

Eelnev lugu on heaks näiteks, et armastus passi ei küsi ning tulised tunded võivad lahvatada igal eluhetkel. Sellest inspiratsiooni saades on TSENTER töötanud välja vanakeste voodi erilahenduse “Seenior paarike”, mis on mõeldud just ülalkirjeldatud situatsioonis eakatele, hõlbustamaks neil kõiki elurõõme nautida ning samas mitte unustades ka hooldajate töö spetsiifikat.

Lamineeritud vineerist ja kergesti puhastatavad voodid lähevad kasutusse hooldekeskustesse ning neid saab tellida ainult 1. aprillil ka kodudesse.

 
Vaata videot❤

Jaga postitust:
Tsenter