Üleeile oli kompetentsikeskuses Tsenter avatud uste päev, homme on pidulik avamine (Võrumaa Teataja)

Avaldatud: 8. oktoober, 2015

TSENTER ON VÄIMELAS

Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter rajamise eesmärk mahub ühte lausesse: eesmärk on Eesti puidutöötlemise valdkonnas tegutsevate ettevõtete toodete konkurentsivõime, st kõrgema lisandväärtuse saavutamine, toetades oma toodete ja brändide loomist ning selle tulemusel Eesti puidusektori liikumist tulusamatesse väärtusahela osadesse.

Teisipäeval oli Tsentris avatud uste päev. Räägiti hetkeseisust ja tulevikuvaadetest. Kõik maja uksed olid uudistajatele avatud, isegi pööninguuks. Avaras katusealuses, kuhu saab ka autoga üles sõita, tehti hetkeks peatus ühispildiks.

Ringkäigul uksi avanud keskuse tootearenduse arendusjuhi Mart Nilsoni sõnul on katusealune koht unistuste ja ideede kogumiseks ja täitumiseks, sest kui ühe korraliku vettpidava katuse alla mahub hiiglama palju häid mõtteid, siis sünnib neist ka häid ja tulutoovaid tegevusi.

Pööningu all esimesel korrusel on masinapark, mille hinnad on kuuekohalised, kuid nad teevad hinda väärivat tööd.

Küsimusele, et milline seade on nii-öelda keskuse uhkuseks, nimetab arendusjuht Mart Nilson CNC seadet (saabub lähiajal) ja pinnaprinterit. CNC on viieteljeline programmjuhtimisega suure Z-teljega freespink ning pinnaprinter. CNC freesiga saab soovi korral puidust välja freesida näiteks kraanikausi, puukingad jne. Pinnaprinter võimaldab kuni 100 millimeetri paksusega puidust, klaasist, plastist detailidele kanda ükskõik millise kujutise. Puidule võib näiteks kanda marmori- ja klaasile puidutekstuuri …

Kompetentsikeskuses on vaatamist ja kadestamist vääriv iga ruum. Olgu siis tegu kontoris oleva piimajahutuspaagiga või puidust uste taha peitunud garderoobi või salajase varjupaigaga. Raamatukogus on töökohad, loomulikult kiire internet, seitse arvutit.

Homme keskpäeval on kompetentsikeskuse pidulik avamine.

Tekst: Kalev Annom
Fotod: ANDREI JAVNAŠAN
Võrumaa Teataja
08.10.2015
 

Jaga postitust:
Tsenter