Väikeettevõtja lugu. Perepuit

Avaldatud: 21. märts, 2017

Intervjuu Perepuidu juhi Neeme Neiga

Oled TSENTRIS tihe külaline, mida teed siin?

Neeme Nei (NN): Olen TSENTRI ideega algusest peale päri olnud, see aitab hoida puidutöötlemise traditsiooni. Kuna Perepuit on 14 töötajaga väikeettevõte, siis pole kõiki töid mõtet omas majas teha. Näiteks saab TSENTER aidata tootearenduses, projekteerimises, joonestamises. Täna käisin siin detaile viimistlusse toomas. Endal pole mõtet viimistlusliini omada. Samas olen mõelnud, et saaks ise kuidagi tehtud, aga TSENTRIT on samuti vaja. Tähtis on, et TSENTER edasi läheks, kogukonna heaolu on mulle oluline.

Meil on hea koostöö, näiteks teeme TSENTRILE CNC-töösid, samuti on koostöö puiduklastri liikmetega. Oleme väikesed tegijad, peame koostööd tegema. Teeme ka konkurentidega samu asju, aga müüme eri klientidele.

Kellele ja kuidas Perepuit oma tooteid müüb?

NN: Ma tutvustan eelkõige oma masinaparki – tulge ja vaadake, mida me kõike saame toota. Pole sellist kindlat tooteportfelli, teeme allhanget. Kliendid on peamiselt Soomest ja teavad meid varasemast ajast. Viimase 5-6 aasta käive on stabiilne ja töötajate arvu pole plaanis suurendada. Pole teinud suuri kulutusi messidele, toimib sissekäidud rada – kliente hoida ja nendega suhelda. Ei ole paari suurtellijat, on keskmiselt 20 klienti ja kui mõni jääb makseraskustesse, siis teised ikka maksavad. Hind peaks olema stabiilne ja usaldus on tihti olulisem kui 5% hind, loomulikult mitte alati. Oluline on stabiilsus, tarnekindlus, operatiivsus ja ausus. Väikefirmade puhul on oluline, et hierarhia poleks liiga pikk ja et saaks ruttu vastuse. Palju aitab, kui minna klientidele külla ja suhelda nendega emakeeles, ühised hobid on plussiks.

Tööjõud on paljudele ettevõtetele probleemiks. Kas otsite ka uusi töötajaid?

NN: Perepuidu tuumik on töötanud 10 aastat ja rohkem, paar inimest vahetuvad tihedamalt. Meeskonnas on jõud ja ettevõtte edu sõltub meeskonna tööst. Esiteks: Ettevõtte juht peab tööd täie auruga tegema. Teiseks: Meeskond peab head tööd tegema. Kolmandaks: Äriõnne peab ka olema.
Ja töö kiidab tegijat.

Intervjuu tegi 13.märtsil 2017 Hille Lillemägi, TSENTRI turundusjuht

OÜ Perepuit on 1996 a. asutatud perefirma. Ettevõtte põhitegevuseks on kasepuidust mööblikomponentide valmistamine. Lisaks tegeleme mööblipolsterdustöödega. Meie toodangusse kuuluvad erineva disainiga tugitoolid, kasepuidust söögilauad ja toolid, voodid ning auditooriumimööbel. 

Pildil: Perepuidu tooted on TSENTRI viimistlusliinil. 

Loe ja vaata lisaks viimistlusliini kohta siit

Jaga postitust:
Tsenter