Väimelas avati ainulaadne puidutöötlemise kompetentsikeskus (ERR)

Avaldatud: 8. oktoober, 2015

Väimelas alustas tööd Eestis ainulaadne puidutöötlemise ja mööblitootmise kompententsikeskus Tsenter, mis tegutseb Võrumaa Kutsehariduskeskuse juures. Keskus plaanib uute ideede elluviimiseks teha koostööd teadusasutustega.

Võrus tegutseval puitmööblitootjal oli probleem, kus teatud plaatide lõikamine nüritas saekettaid. Selleks, et asja välja selgitada, pöörduti kompetentsikeskuse poole, et testida nelja erineva tootja plaate, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kompententsikeskuses saab ettevõtja muuhulgas testida ka seda, kui suur on erinevate viimistlusmaterjalide kulu või kuidas oleks neid odavam kuivatada kuni selleni välja, millist mustrit oma toodetele trükkida.

Asjaosalised ise ütlevadki, et Tsenter on koht, mis näitab, mida kõike on võimalik puidutöötlemise ja mööblitootmise valdkonnas teha.

Kõige selle kõrval on aga keskuse oluliseks tegevussuunaks ka koostöö teadusasutustega ja juba praegu on koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga testimisel linaõli kasutamisvõimalused mööbli- ja puidutöösustes.

Kompetentsikeskus Tsenter läks maksma 3,75 miljonit eurot. Rahastada aitasid EAS ja Võru maakonna kohalikud omavalitsused.

Vaata uudisklippi SIIT

Mirjam Nutov
ERR
06.10.15
Jaga postitust:
Tsenter