Võru mööbliettevõtjad käisid Saksamaal mööblisektori värskete trendidega tutvumas  

Avaldatud: 6. veebruar, 2019

15.-18. jaanuaril kasutasid kaheksa Võru ettevõtte esindajat võimalust koos TSENTRI liikmetega külastada projekti “Wood and Furniture” raames Euroopa üht suurimat mööbli- ja interjöörimessi IMM Cologne 2019 Saksamaal.

Iga-aastasele Kölni sisustusmessile oli kogunenud oma valdkonna maailma ettevõtete paremik. Messi raames toimus ka konverents, millel esinesid tunnustatud rahvusvaheliste korporatsioonide esindajad. Jagati kogemusi ja vaadati tulevikku lähtudes viimastest trendidest ja innovatsioonist mööblitootmise ja müügi valdkonnas. Laialt oli arutusel digitaliseerimine kui suurte muutuste põhjustaja igapäevaelus juba praegu. Mida toob see kaasa sisustusdisaini ja mööblitootmise valdkonnas? Erinevas vormis arvamusi ja vastuseid sellele küsimusele jagasid IKEA, eBay ja teiste ettevõtete esindajad.

Kogemusvahetuse eesmärgil külastasid Eesti ja Läti ettevõtjad mööbliettevõtet Belfakto, keda on lausa kahel korral nimetatud Saksa Disainiauhinna (German Design Award) nominendiks. Ettevõtjad hindasid kõrgelt võimalust tutvuda Belfakto tootmisprotsessidega, ettevõtte tootmistehnikaga ja toodanguga. Palju oli ühist ja leidus ka ühtteist, mida oma ettevõtte käitamisel arvestada.

Inguss Kampenuss, Cesises paikneva ettevõtte ‘Kampenuss Furniture’ juht, oli üks Eesti ja Läti ettevõtjatest koosneva grupi liikmetest. Ta toonitas, et sellise mõjusa mööblimessi külastamine on mitutpidi kasulik: “Nägin messil palju häid näiteid, kuidas valida ja kasutada uudseid materjale nii mööbli tootmisel kui ka sisedisainis tervikuna. Kui ei oleks neid suuri trende loovaid ettevõtteid, jääksid paljud asjad sündimata ka Lätis ja Eestis.”

Projekti “Wood and Furniture” raames on tänaseks toimunud terve hulk erinevaid tegevusi. Läbivaks teemaks on olnud ettevõtete ja ettevõtjate vaheliste kontaktide edendamine. Üheks heaks näiteks selle osas on hiljuti toimunud nn kaubandusmissioon, mille käigus Skandinaavia ettevõtete esindajad külastasid Eesti ja Läti mööblitootmise ja puitehituse ettevõtteid. Külastuste eesmärk oli tutvuda siinsete oskuste ja võimalustega ning leida puutepunkte koostöö tegemiseks. Igas ettevõttes käisid keskeltläbi kolme erineva Skandinaavia ettevõtte esindajad ning mitmed on andnud ka märku, et külastustele on järgnenud suhtlemine päringute-pakkumiste vormis. Nii mõnigi meie ettevõtetest on juba reaalsed tooted tarninud ja valmistamas järgmist partiid.

IMM Cologne 2019 külastus oli organiseeritud puidukompetentsikeskuse TSENTER ja Vidzeme Planeerimispiirkonna koostöös Interreg’i Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi projekti “Innovation and export of wood and furniture in Võru County and Vidzeme Planning Region” raames.

Projektijuht Lauri Semevsky

 

Vaata lisaks pildigaleriid Kölni messist ja ettevõtjate ümarlauast, fotod: Britt Vahter

 

Jaga postitust:
Tsenter